Українська служба BBC

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Британська Телерадіомовна Корпорація, українська служба BBC
British Broadcasting Corporation
BBC Logo 1997-Present.png
Країна Великобританія
Місто реєстрації Лондон, Київ
Зона мовлення Україномовний світ, інтертет
Власник(и) «BBC Траст»
Уряд Великобританії
Заснована 1992
Інтернет http://www.bbc.co.uk/ukrainian

Українська служба BBC — україномовне відділення Британської Телерадіомовної Корпорації. Українська служба BBC є зокрема підрозділом міжнародної радіостанції BBC World Service, яка веде мовлення більш ніж 30-ма мовами по цілому світу. Аудиторія Української служби BBC, як повідомляла служба в період існування радіомовлення, становила близько 5-ти мільйонів слухачів.

Українська служба BBC почала мовлення 1 червня 1992 року (після розпаду Радянського Союзу) і припинила мовлення 29 квітня 2011 року, залишившись лише в інтернеті на сайті bbc.ua.

Програми[ред.ред. код]

«Ранок з BBC» та «Добрий вечір з Лондона» — це дві найпопулярніші радіопрограми, що велись у прямому ефірі безпосередньо з британської столиці і частково з Києва. Вечірня передача української служби BBC була завжди інтерактивною. Щодня ведучі програми запрошували своїх радіослухачів висловити власну думку на ту чи іншу актуальну тему електронним листом зі сторінки www.bbc.ua, смс-повідомленням на номер 104200 та за безкоштовним в межах України телефоном: 0-800-301-5050.

Щоп'ятниці редактори BBC запрошували гостя, відому в Україні людину, яка є спеціалістом у своїй сфері. Це могли бути політики, політологи, діячі культури, науки тощо.

«Ранок з BBC» починався о 6.00 за київським часом у будні дні і тривав годину в ефірі радіо Ера та інших станцій партнерів. Ця програма також, до березня 2011 року,транслювалась на ультракоротких хвилях в Харківській та Київській областях, а також на частотах 594 кГц та 612 кГц в Києві та Харкові відповідно. Протягом програми «Ранок з BBC» ведучі в Києві та Лондоні подавали останні новини, транслювали інтерв'ю та сюжети на акуальні теми, оглядали свіжу українську та британську пресу.

bbc.ua[ред.ред. код]

bbc.ua — британо-українська версія висвітлення українських і світових подій в мережі інтернет, сторінка української служби BBC. Структура головного порталу має такі підрозділи: Новини, Докладно, Життя, Мульмимедіа, Форум. Ці сторінки також мають власні постійні рубрики: "Україна", "Світ" (в цих двох рубриках висвітлюється аналітика актуальних подій України і світу), "Бізнес", "Культура і суспільство", "Преса", "Learning English" (рубрика для тих, хто вивчає англійську мову), "Погода".

 • рубрика Мультимедіа має сторінки: відео- та аудіо-репортажі; фотогалерея
 • рубрика Форум провадить форуми з високим рівнем модерації для зареєстрованих користувачів. Окрім форумів рубрика має сторінки Інтерв'ю із значними сучасними українськими діячами, та авторські блоги українських журналістів

Склад української служби BBC[ред.ред. код]

 • Ольга Бурда починала кар'єру як педагог, працювала у Донецькій області. Співпрацювала із провідними українськими газетами та телеканалами, а згодом перепрофілювалася на радіожурналіста.
 • Олександр Бондаренко — за фахом філолог української мови, навчався у Луганському педагогічному університеті, працював на кількох українських телеканалах.
 • Світлана Дорош — шеф-кореспондент київського бюро — отримала журналістську освіту у Київському національному університеті і працювала в редакціях столичних газет, інформагенств і радіо.
 • Анастасія Зануда за фахом — економіст, закінчила Київський інститут народного господарства, але працювала також перекладачем, а вже потім освоїла радіожурналістику.
 • Олесь Коношевич — юрист-міжнародник, закінчив факультет міжнародних відносин Київського національного університету, але весь час працює на радіо.
 • Любомир Крупницький — за фахом історик, закінчив Тернопільський педагогічний університет. Однак уся трудова діяльність — це журналістика, до приходу на BBC був кореспондентом низки відомих українських газет.
 • Світлана Пиркало — продюсер Української служби BBC, письменниця, журналіст
 • Роман Лебедь — наймолодший кореспондент в українській службі, ще навчається на факультеті журналістики у Львівському державному університеті, але до приходу на BBC працював на радіо у Рівному.
 • Ольга Макарчук — закінчила Лінгвістичний університет, за фахом — перекладач англійської та німецької мов. Працювала на телеканалах і радіо, була кореспондентом української служби BBC у Німеччині.
 • Марта Шокало закінчила Києво-Могилянську академію, за спеціальністю — філософ, однак одразу ж після закінчення вузу працювала журналістом.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]