Український музей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Український Музей)
Перейти до: навігація, пошук
Український Музей (Нью-Йорк)
Засновано 1976
Розташування Нью-Йорк, вул. 6 стріт 222 у Іст Віллидж
Директор Марія Шуст , 2010 р.
Сайт http://www.ukrainianmuseum.org/

Украї́нський музе́й, заснований 1976 Союзом Українок Америки (СУА) у Нью-Йорку, США на базі колекції народного мистецтва, придбаної управою СУА 1933 від кооперативу «Українське Народне Мистецтво» у Львові.

Будівля музею[ред.ред. код]

Третього квітня 2005 року Український Музей в Нью-Йорку відкрив для відвідин нову музейну будівлю. Музей має Верхні галереї для експозиції, сучасний клімат-контроль в приміщеннях галерей, нові фондосховища, приміщення для проведення майстер-класів, науково-технічну бібліотеку, Залу конференцій, музейну крамничку.

Відвідувачів попереджають, що музей не має власної парковки.

Етнографічна колекція[ред.ред. код]

Основу етнографічної колекції становлять

Музей влаштовує етнографічні виставки, курси створення писанок.

Мистецька колекція[ред.ред. код]

Особливе мисце посіла мистецька колекція, яку складають твори професійних митців-українців, що працювали в Україні, а також тих, хто вимушено емігрував в Західну Європу та різні країни Америки. Це малюнки, твори в різних техніках гравюри, живопис, скульптура. Саме сюди передали більшість творів Василя Кричевського, що емігрував та мешкав в Венесуелі, українського скульптора зі США Михайла Крешновського тощо.

Це різні за тематикою, жанрами та стилями твори — ідиллічні сільські «Діти з сопілками»(худ. Іван Іжакевич), драматичні "Емігранти в тимчасовому притулку "(худ. Жак Гніздовський), "Молитва єзіїта "(скульптура Григорія Крука), пейзаж «Татарський будиночок в Алушті» (худ. Василь Кричевський) тощо.

Майстри в мистецькій збірці Українського музею[ред.ред. код]

Архів Українського музею[ред.ред. код]

До музейного архіву передані важливі документи та речі стосовно останніх 100 років української еміграції в Сполучені Штати. Серед них — особисті архіви українських родин, старі фото, антикварні видання, плакати, монети та поштові марки, документи, що стосуються культурного, мистецького, суспільного життя українців.

Виставки Українського музею[ред.ред. код]

В Українському Музеї відбуваються виставки образотворчого мистецтва, дитячої творчості; він видає фотокартки і брошури з окремих колекцій, збирає матеріали з історії української еміграції.

Український музей діє як корпорація (голова Б.Цимбалістий); директор Марія Шуст, кустос Оксана Грабович.

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Офіційна сторінка музею(англ.)