Університет Лідса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Університет Лідса
Leeds_University_logo
Будівля університету Лідс
Будівля університету Лідс
Назва латиною University of Leeds
Девіз et augebitur scientia
Заснований 1831 як Школа медицини
1904 як університет Лідса
Ректор Мелвін Брег
Розташування Лідс, Великобританія
Студентів 31.500 (2005)
Співробітників 7.500 (2005)
Сайт www.leeds.ac.uk

Університет Лідса (англ. University of Leeds) — один з найбільших університетів Великобританії, близько 7500 постійних співробітників і 32 тис. очних студентів. Він входить до першої десятки британських університетів як за обсягом науково-дослідної роботи, так і за кількістю студентів. Кампус університету розташований безпосередньо поряд з центром Лідса.

Історія[ред.ред. код]

Створення університету тісно пов'язане з розвитком Лідса як центру текстильного і промислового виробництва у Вікторіанську епоху. До XIX століття а у Великобританії існувало чотири університету: в Оксфорді, Кембриджі, Лондоні і Даремі. Крім географічних обмежень ці університети були відкриті лише членам англіканської церкви. У відповідь у Лідсі, а також Ліверпулі та Манчестер і з'явилися вищі заклади, розташовані в індустріальних районах і вільні від конфесійних обмежень.

В 1831 в Лідсі була відкрита Школа медицини. Потім в 1874 з'явився Йоркширський науковий коледж, в якому викладалися експериментальна фізика, математика, геологія, гірнича справа, хімія, включаючи хімію барвників (предмет вагомий для центру текстильного виробництва). В 1887 році Коледж був об'єднаний зі Школою Медицини. У наступному (1888) році Йорширський коледж приєднався до федерального університету Королеви Вікторії спільно з подібними закладами в Ліверпулі і Манчестері. У 1904 за наказом короля Едуарда VIII відділення в Лідсі було перетворено у власне Університет Лідса.

Сучасний статус[ред.ред. код]

В даний час Лідський університет є одним з найкращих навчальних закладів у Великій Британії, лідируючим в таких областях як електроніка, виробництво продуктів харчування, міське планування і транспорт, хімія барвників, викладання англійської та іноземних мов.

У Лідському університеті викладали Вільям Брегг, Джон Толкін, Джеффрі Гілл. Серед випускників Джефф Гун (міністр оборони), Родерік Лайн (британський посол), Марк Нопфлер (гітарист), Джек Стро (міністр закордонних справ), Воле Шоїнка (Нобелівський лауреат з літератури), Пірс Селлерс (астронавт).

Посилання[ред.ред. код]