Управління Верховного комісара ООН з прав людини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) — орган ООН, уповноважений заохочувати та захищати права людини в усьому світі. Діяльність УВКПЛ проводиться у відповідності з наданим йому мандатом, Статутом ООН, Всесвітньою декларацією прав людини та наступними інструментами у галузі захисту прав людини, Віденською декларацією прав людини і Програмою дій Всесвітньої конференції з прав людини 1993 р., а також підсумковими документами Всесвітнього саміту 2005 року.

Робота УВКПЛ проводиться по трьох головних напрямках: нормотворча діяльність, моніторинг та забезпечення прав людини. Управління проводить окремі дослідження, надає консультативні та технічні послуги, поширює інформацію та видає публікації. УВКПЛ розташоване у Женеві, має вісім регіональних та десять представництв в окремих країнах. Також у складі 16 миротворчих місій ООН працює 420 співробітники з прав людини.

Очолює Управління Верховний комісар ООН з прав людини. Цю посаду було утворено у грудні 1993 року рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Він є головною посадовою особою ООН у галузі прав людини, покликаної забезпечити правозахисну діяльність в усьому світі.

Верховний комісар призначається Генеральним секретарем ООН та затверджується Генеральною Асамблеєю ООН на чотири роки згідно з принципом географічної представленості. Посада Верховного комісара відповідає статусу Заступника Генерального секретаря ООН. Щорічно Верховний комісар подає на розгляд Генеральної Асамблеї доповідь з дотримання прав людини.

З 1 вересня 2008 Верховним комісаром ООН з прав людини є Наванетхем (Наві) Піллей (Південно-Африканська Республіка). Її мандат було продовжено ще на два роки, починаючи з 1 вересня 2012 року. З 1 вересня 2014 обов'язки Верховного комісара буде виконувати йорданський дипломат, принц Зейда Раада Зейда аль-Хуссейн[1].

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Оцiнка ефективностi нацiональних iнституцiй з прав людини / Харківська правозахисна група. — Харків: Права людини, 2009 р. — 72 с. ISBN 978-966-8919-64-0
  • Малий етнополітичний словник / Антонюк О. В. [та ін.] // Політологія. — К. — К.

Посилання[ред.ред. код]