Файл:Saint Ephraimof bishop of Pereyeslav.jpg

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Повна роздільність(450 × 623 пікселів, розмір файлу: 28 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Wikimedia Commons logo Відомості про цей файл містяться на Вікісховищі — централізованому сховищі вільних файлів мультимедіа для використання у проектах Фонду Вікімедіа.

Опис файлу

Опис
English: Saint Ephraim bishop of Pereyeslav, later monk at Kyiv Caves monastery, where his relics are preserved.
Українська: Єфре́м Переясла́вський ( XI ст. — 1105, Переяслав) — церковний діяч, святий 11-12 століть, єпископ Переяслава, пізніше Київський митрополит. Був єпископом Переяславський. 1089 року освятив церкву св. Михайла (Переяславського). Ініціатор та надхненик будівництва багатьох церков та монастирів. Після смерти Івана III на митрополичий престіл обирають Переяславського єпископа Єфрема. Був другим після Святого Іларіона українцем на митрополичій кафедрі. Римська орієнтація проявилася тоді в українській Церкві знаменним кроком — заведенням в 1090-тих роках суто латинського свята — перенесення мощів св. Миколи (теплий Микола), незнаного ні в одній східній Церкві, крім київської. Переклав для Феодосія Печерського Студійський монастирський устав. 1096 року Митрополит Єфрем дав Суздальському монастирю церкву св. Дмитрія з селами. Помер 28 січня 1096 (1105) року. Спочатку був похований у переяславській Михайлівській кафедральній церкві, згодом як святий перенесений до Ближніх печер. Історичні літописи свідчать, що він — фундатор лікарняної справи на Русі XI—XII століть. Єфрем першим розробив монастирський статут, виходячи з положень якого будував громадські лазні, безкоштовні лікарні для бідних і мандрівників, стаціонарні відділення для важкохворих. У Переяславі, куди його було призначено єпископом, «Єфрем заложи строение банное и врачеве», що підтверджує Никонівський літопис. Ціла мережа лікувальних закладів існувала при монастирях на принципах християнського милосердя і протягом семи століть служила людям. Із благословення батьків церкви і міста, Переяслав-Хмельницька ЦРЛ носить ім'я святого Єфрема, а в центрі медмістечкака нащадків зустрічає в білокам'яному вбранні пам'ятника і осяює хресним знаменням він сам. «Не сотвори зла, не придет зло к тебе», — висічено на скульптурі.
Час створення ca. 19th cen or earlier
Джерело Kyiv Caves Lavra, Ukraine
Автор Unknown Orthodox icon painter, Ukraine

Ліцензування

Public domain

Ця робота перебуває у суспільному надбанні у країнах і територіях, де авторське право охороняється протягом життя автора та 70 років після того або менше.


Ви також мусите включити позначку про суспільне надбання США, аби пояснити чому ця робота є у суспільному надбанні у США. Зауважте, що деякі країни мають термін дії авторського права довший за 70 років: у Мексиці 100-річний термін, на Ямайці 95-річний термін, у Колумбії 80-річний термін, а Гватемалі та Самоа 75-річний термін. Це зображення не є у суспільному надбанні у цих країнах, до того ж ці країни не визнають правило коротшого терміну. Авторське право може бути застосоване до французів, що померли за Францію у Другій світовій Війні (додаткова інформація), до росіян, що служили на Східному фронті під час Другої світової Війни (також відома як Велика Вітчизняна Війна у Росії) та до посмертно реабілітованих жертв радянських репресій (більше інформації).

Історія файлу

Клацніть на дату/час, щоб переглянути, як тоді виглядав файл.

Дата/часМініатюраРозмір об'єктаКористувачКоментар
поточний18:54, 29 травня 2009Мініатюра для версії від 18:54, 29 травня 2009450 × 623 (28 КБ)Roman Z{{Information |Description={{en|1=Saint Ephraim bishop of Pereyeslav, later monk at Kyiv Caves monastery, where his relics are preserved.}} |Source=Kyiv Caves Lavra, Ukraine |Author=Unknown Orthodox icon painter, Ukraine |Date=ca. 19th cen or earlier |Per

Глобальне використання файлу

Цей файл використовують такі інші вікі:

Метадані