Феспіс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Віз Феспіса

Феспіс (грец. Θέσπις, 6 століття до н. е., нині Діонісос, Аттика) — давньогрецький поет. Перший в історії театру як мистецтва драматург та перший актор.

Біографія[ред.ред. код]

Феспіс ріс в Ікарії, розташованій поблизу Пелопоннесської Мегари, де був надзвичайно популярним культ бога Діоніса, а також неподалік від Елевсіна, де щорічно виконувалася ритуальна драма про Деметру, Персефону та Діоніса.[1]

Феспіс був поетом, проте від його творів залишились лише заголовки кількох п'єс. Як стверджують давньогрецькі джерела, а особливо за свідченнями Аристотеля, Феспіс був засновником давньогрецької трагедії, ввівши до вистави особу актора - гіпокріта, тобто відповідача, який зображав міфічного або історичного персонажа, декламуючи рядки своєї ролі. Відповідно до одного з античних джерел, цю роль Феспіс виконував сам. Йому приписується також введення полотняних масок акторів.

Перший виступ Феспіса в Афінах міг відбутися в 560 до н. е. Перемога на першому змаганні драматургів була здобута ним в Афінах 534 до н. е.[2] Саме після цього святкування Діонісій в Афінах стали щорічними.

Примітки[ред.ред. код]