Фонд Елтона Джона «СНІД»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Елтон Джон (2009)

Про Снід фонд Елтона Джона[ред.ред. код]

СНІД фонд Елтона Джона(СФЕД) — один із перших незалежних благодійних фондів світу. Наша мета — забезпечувати цілеспрямоване й постійне фінансування передових програм, які призначені полегшувати фізичні, емоційні та фінансові складнощі тих, хто живе з ВІЛ/СНІД, або ризикує бути інфікованим, і продовжувати боротьбу з цією світовою пандемією.

Місія[ред.ред. код]

СНІД фонд Елтона Джона існує, щоб надавати можливості ВІЛ позитивним людям, або тим, хто ризикує бути інфікованим; полегшувати їх фізичні, емоційні та фінансові складнощі, створювати умови, що дозволять покращити якість їх життя, мати гідність і право на самовизначення.

Наміри[ред.ред. код]

Ні ВІЛ інфекції

Зараз, ВІЛ інфікує більші людей, ніж ми можемо вилікувати. Це положення речей треба змінювати, якщо ми бачимо майбутнє без СНІДу. За минулу декаду профілактика ВІЛ навчила нас ефективним засобам — роз'яснювати про користь зміни сексуальної повідінкі, надавати інформацію про засоби захисту (наприклад, кондоми); працювати з групами підвішеного ризику (наприклад, робітники комерційного сексу); навчати молодих людей, забезпечувати їм доступ до ВІЛ тестування, розповсюджувати чисті голки серед наркозалежних, надавати можливості для чоловічого обрізання і, недавня послуга, проводити роботу серед ВІЛ позитивних людей, з метою зменшення їх інфікованості.

Припинити смертність від СНІДУ

Коли фонд почав свою роботу у 1993, діагноз СНІД був смертним вироком. З 2009 значно збільшено охоплення антиретровірусним лікуванням людей, що живуть з ВІЛ / СНІДом. Нові, більш ефективні і дешевші формули медичного лікування створюють умови доступу до нього 47 % із 14.2 млн хворих, які його потребують, у країнах з низьким та середнім прибутком. Воно поки що не врятовує мильйонів життів. Але воно допомагає економити на пошуку заміни тим, хто із-за хвороби не зміг би охороняти порядок на вулицях, доглядати хворих, турбуватися та навчати молодь. Тепер ми знаємо, що лікування зменшує подальше розповсюдження ВІЛ, тому що воно зменшує кількісну наявність віруса у системі людини, і хворі мають на 96 % менше шансів передати захворювання.

Припинити дискримінацію

ВІЛ передається шляхом особистого акту фізичної близькості, який може бути керованим відчайдушною залежністю від грошей або наркотиків. Тому, це захворювання спонукало можливо, більш свербіж, забобони і сором, ніж будь-яке захворювання в історії. Таке відношення відображується через дискримінацію. Дискримінація запобігає відкритому розумінню ВІЛ, усвідомленню ризику, доступу до лікуванню, яке може врятувати життя, співчуттю до тих, хто -хворий, захисту тих, хто — здоров. Іншими словами, вона сприяє розповсюдженню ВІЛ.

Цінності[ред.ред. код]

 • Кожен має право на почуття власної гідності та поваги до себе.
 • Кожен має право на якісне медичне обслуговання.
 • Кожен має право на інформацію, на розширення своїх прав і можливостей, на власний вибір.
 • Ті, хто пострадали від епідемії — у центрі уваги і потребують ефективних рішень їх проблем.
 • Догляд і турбота про кожну людину, повага її людских та юридичних прав, особливе ставлення до найбільш вразливих і маргінальних груп є головними завданнями будь-якої не байдужій спільноти.

Цілі[ред.ред. код]

Фонд має за мету:

 • Бути прозорою та відкритою.
 • Діяти ефективно та швидко, надаючи благодійну допомогу.
 • Досягати позитивних результатів через свої благодійні вчинки
 • Утворювати партнерскі відносини з широким колом зацікавлених сторін.
 • Навчатися через працю і ділитися надбаними знаннями.

Мета існування фонду[ред.ред. код]

СНІД фонд Елтона Джона(СФЕД) — один із перших незалежних благодійних фондів світу. Наша мета — забезпечувати цілеспрямоване й постійне фінансування передових програм, які призначені полегшувати фізичні, емоційні та фінансові складнощі тих, хто живе з ВІЛ/СНІД, або ризикує бути інфікованим, і продовжувати боротьбу з цією світовою пандемією. Втратив багато близьких друзів через СНІД на початку 90-х, включаючи Фредді Меркурі та Амеріканського підлітка Рьяна Вайта, спостерігаючи відсутність розуміння та стигму, яка супроводжує захворювання, Елтон Джон заснував СФЕД спочатку в США в 1992, і потім в Велікобрітанії в 1993. Функціонуючи як дві окремі організації СФЕД в США і СФЕД в Велікобрітанії, вони переслідують загальні цілі: поширювати можливості ВІЛ позитивним людям, або тим, хто ризикує бути інфікованим; полегшувати їх фізичні, емоційні та фінансові складнощі, створювати умови, що дозволять покращити якість їх життя, мати гідність і право на самовизначення. Зараз, СФЕД в Велікобрітанії фокусується на забезпеченні благодійного фінансування програм в Афріці, Азії, та Европі, в той час коли СФЕД в США реалізує благодійні проекти у країнах Південої Амерікі, Північної Амерікі та країн Карібського басейну. З початку свого заснування в 1993 році, СФЕД в Велікобрітанії виріс із організації, котра фінансувала лише місцеві програми і тепер фінансування благодійних програм здійснюється у 15 країнах на 4 континентах. Ми зібрали 100 мільйонів фунтів стерлінгів, щоб забезпечити фінансову підтримку 1300 проектів. Завдяки нашій фінансовій підтримці, СФЕД в США зміг виконати свої програми, загальною вартістю 355 млн доларів, допомагаючи мільйонам людей, які були ВІЛ інфіковані або тих, хто має ризик бути інфікованими. Отже, до отримувачів допомоги фундації належать 150 млн людей по усьому світу, із них 5 млн дітей, які отримали інформацію про ВІЛ/СНІД. 100,000 ВІЛ інфікованих або тих, хто має ризик бути інфікованими в Індії отримали засоби до існування і предмети харчування. На півдні від Сахари 80000 людей, 30000 з яких діти, отримали доступ до антиретровірусної терапії, 300000 ВІЛ позитивних жінок отримали доступ до ефективної профілактичної терапії, спрямованої на запобігання передачі захворювання від матері до дитини. 200000 людей, які живуть з ВІЛ/СНІД в Росії та Україні отримали підтримку шляхом утворення груп підтримки серед ВІЛ позитивних, а також утворення сеті, включаючи перші національні сеті ВІЛ позитивних. СФЕД гордиться кількістю інноваційних програм, які фінансувалися фондом. До них належать програми:

 • Навчання молодих людей, які належать до груп ризику, за допомогою програми, яка включала участь у футбольній грі, з метою розвінчування міфів та тестування учасників у невимушеній атмосфері розваги.
 • Безпрецедентне у світі надання грантів на потреби МСМ у країнах, де гомосексуалізм і досі поза законом.
 • Розповсюдження голок та замінників метадона серед наркозалежних, які живуть з ВІЛ або належать до груп ризику.
 • Запровадження економічної транспортної системи для обслуговання хворих пацієнтів у сільських районах Африці.

Щоб надавати благодійне фінансування, СФЕД накопичує фонди різними шляхами, які включають організацію виставок робіт художників, продажі одягу, ліцензійних товарів, спонсорування партнерських програм і подій. Наприклад, такою подією, яка попала на шталти газет, був бал білих краваток і тіар, влаштований у Віндзоровском маєтку сера Елтона Джона та його партнера Дейвіда Ферниша. Ми запевняємо вас, що усі дотації спрямовуються на підтримку благодійних заходів, багато наших мероприємств влаштовуються на кошти спонсорів без залучення коштів фонду. А накладні рас ходи штаб квартири фонду у Лондоні не сягають навіть 4 %.

 • як показала остання аудиторська перевірка у грудні 2011

Бюджет[ред.ред. код]

8,2 мильйони фунтів стерлінгів було витрачено нанадання грантів у 2011.

Меценати[ред.ред. код]

Patrons include: «Our Patrons». Elton John AIDS Foundation (UK). Retrieved August 23, 2012.</ref>

Посилання[ред.ред. код]

 • ejaf.org, the foundation's official U.S. website
 • ejaf.com, the foundation's official U.K. website