Фракійська гробниця в Свештарах

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 43°44′42″ пн. ш. 26°45′59″ сх. д. / 43.744964° пн. ш. 26.7663° сх. д. / 43.744964; 26.7663

Фракійська гробниця в Свештарахa
World Heritage Logo global.svg Світова спадщина Flag of UNESCO.svg
Фракійська гробниця в Свештарах
Країна Болгарія Болгарія
Тип культурний
Критерії i, iii
Ідентифікатор 359
Регіонb Європа і Північна Америка

Історія реєстрації

Зареєстроване: 1985
9 сесія

a Назва, як офіційно зазначено у списку
b Як офіційно зареєстровано ЮНЕСКО

Фракійська гробниця в Свештарах — розташована за 2,5 км на північний захід від села Свештари в північно-східній частині Болгарії. Об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО з 1985 року.

Фракійська гробниця в Свештарах відкрита в 1982 році при розкопках городища. Датується 3 століттям до нашої ери. Споруджувалася, імовірно, для фракійського правителя племені гетів та його дружини. У радіусі 2-х кілометрів знайдено ще 26 курганів різних розмірів і весь цей район оголошений археологічним заповідником.

Опис конструкції та декору[ред.ред. код]

Архітектурний декор мавзолею вважається унікальним: на стінах багатоколірні рослинні малюнки і химерних форм каріатиди. Десять жіночих фігур, вирізаних на стінах центральної похоронної камери, унікальні і ніколи не зустрічалися у фракійських землях. Вони — свідчення контактів фракійців з давніми еллінами.

По кістках, розкиданих у мавзолеї, відновлені скелети молодої жінки і двох чоловіків — молодого і літнього. Третя, бічна кімната гробниці, призначена для зберігання дарів, виявилася порожньою. Вважається, що мавзолей розграбований, однак невідомо коли саме і чому грабіжники, винісши скарби, зацементували за собою вхід до гробниці.

У будівництві гробниці застосована характерна для фракійців «суха», без будь-яких скріплюючих розчинів, кладка, причому вапнякові плити підігнані настільки щільно, що в щілину не проходить лезо ножа.

Див. також[ред.ред. код]