Франкенштейн (фільм, 1931)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Франкенштейн
Frankenstein
Frankenstein13.jpg
Жанр жахи
фантастика
Режисер Джеймс Вейл
Продюсер Карл Леммле-мол.
Сценарист Джон Л. Балдерстон
Фараго Френсіс Едвард
Гаретт Форт
Роберт Флорі
Джон Расселл
У головних
ролях
Колін Клайв
Мей Кларк
Борис Карлофф
Едвард ван Слоун
Кінокомпанія Universal Pictures
Країна  США США
Рік  1931
IMDb ID 0021884

Франкенштейн (1931) — класичний науково-фантастичний фільм жахів Джеймса Уейла, екранізація однойменного роману Мері Шеллі й написаної по його мотивах п'єси Пеггі Уеблінг.

Кадр з фільму

Сюжет[ред.ред. код]

У своїй лабораторії, обладнаній в старій вежі, молодий учений Генрі Франкенштейн проводить експерименти, результатом яких має стати створення живої матерії з неживої. Він сполучає частини тіл, які разом зі своїм горбатим асистентом Фрицом викрав з могил і зняв із шибениць, і збирає з них жахливу величезну істоту. Залишається вкласти в черепну коробку мозок. Фриц повинен украсти його з лабораторії медичного факультету в університеті. Однак безглуздий помічник замість мозку видатного вченого приносить мозок злочинця. Франкенштейн, не знаючи про це, поміщає дефектний мозок у черепну коробку свого створіння.

Наречена Франкенштейна Елізабет, стурбована тим, що її наречений ховається навіть від неї, просить професора Вальдмана вплинути на його колишнього учня. Вони відправляються в стару вежу, де розміщена лабораторія Франкенштейна, незадовго до того, як той починає свій головний експеримент. Під час грози через мертве тіло пропускають струм високої напруги, отриманий від удару блискавки. Чудовисько починає рухатися, воно оживає. "Тепер я розумію, що значить бути богом!" — вигукує в екстазі Франкенштейн.

Учений тримає чудовисько замкненим у підвалі. Садист Фриц знущається зі створіння, дражнячи його палаючим смолоскипом. Монстр у розпачі й люті розриває окови й вбиває Фрица. Тільки завдяки сильнодіючому заспокійливому, застосованому доктором Вальдманом, чудовисько вдається приспати. Франкенштейн пригнічений. Доктор Вальдман переконує його, що чудовисько вкрай небезпечне. Франкенштейн обіцяє відмовитися від подальших експериментів. Уже в день свого весілля він взнає, що доктор Вальдман задушений у лабораторії, а чудовиська втікло.

На березі ріки маленька дівчинка Марія грає зі своїм новим другом — чудовиськом. Вони збирають квіти, кидають їх у воду й дивляться, як вони пливуть за течією. Коли квіти закінчуються, чудовисько кидає дівчинку у воду, вважаючи, що вона теж попливе, однак дівчинка тоне. Убитий горем батько приносить у село тіло своєї дочки . Весілля перетворюється в полювання — жителі села під керівництвом Франкештейна відправляються шукати чудовисько. Раптово Генрі зустрічається віч-на-віч із своїм творінням. Чудовисько збиває його з ніг і відносить непритомне тіло до вітряного млина. Франкенштейн приходить у себе, починається жорстока боротьба. Чудовисько викидає свою жертву з верхнього ярусу, а місцеві жителі підпалюють млин. У величезнім багатті чудовисько гине.

Кінематографія Це незавершена стаття про кінематографію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

Посилання[ред.ред. код]