Францисканські місії у Сьєрра-Ґорда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Францисканські місії у Сьєрра-Ґорда, Керетаро
Franciscan Missions in the Sierra Gorda of Querétaro
a
World Heritage Logo global.svg Світова спадщина Flag of UNESCO.svg
Одна з місій в Ланда-де-Матаморос
Країна Мексика Мексика
Тип Кульурний
Критерії ii, iii
Ідентифікатор 1079
Регіонb Латинська Америка і Вест-Індія

Історія реєстрації

Зареєстроване: 2003
27-ма сесія

a Назва, як офіційно зазначено у списку
b Як офіційно зареєстровано ЮНЕСКО

Францисканські місії у Сьєрра-Ґорда — п'ять францисканських місій в географічному регіоні Сьєрра-Ґорда у мексиканському штаті Керетаро, що були проголошени об'єктом Світової спадщини в 2003 році. Ці місії були засновані френцисканцем Хуніперо Серрою, що також заснував кілька місій в інших частинах Нової Іспанії, зокрема на теритирії сучасної Каліфорнії. П'ять місій наступні:

Вони з'явились на останньому етапі навернення до християнства внутрішніх районів Мексики в середині XVIII ст. і стали важливим відправним пунктом для продовження цього процесу в Каліфорнії, Арізоні й Техасі. Багато прикрашені фасади церков становлять особливий інтерес, являючи собою приклад спільних творчих зусиль місіонерів і індіанців. Сільські поселення, що виросли навколо місій, зберегли свій традиційний народний характер.

Критерії внесення до Списку[ред.ред. код]

Комісія експертів ICOMOS відвідала ці місця в серпні 2002 та проконсультувавшись з релігіозними діячами та істориками стосовно цінностей цього об'єкта, внесла його у Список наступного року за такими критеріями:

(іі) — На гірських схилах Горде починаючи з 18 ст з'являться перші францисканські монахи, що ставили собі на меті навернення у християнство кочове населення гірського регіону. Ці події представлені в багатій іконографії церкви. Завдяки зусиллям Хуніперо Серра ці місії стають основою пропагандистської діяльності від Мексики до Каліфорнії, Техаса та Арізони, утворюючи тим самим нову культурну систему, відображену у назвах міст (Сан-Франціско, Санта-Клара).

(ііі) — Цей критерій пов'язаний з попереднім, оскільки місії в Сьєрра-Горда є свідками євангелізації, що проводили францисканці на більшій частині Північної Америки. Це культурне зіткнення сприяло встановленню гармонічних відносин з народними поселеннями, що з'являлись навколо місій, а також впровадженню францисканських символів у місцевих церквах. Місії засновувались обов'язково біля стародавніх церемоніальних центрів та малих доколонізаційних поселень, з метою витіснення язичницьких богів.

Посилання[ред.ред. код]


Координати: 21°12′14″ пн. ш. 99°27′50″ зх. д. / 21.204° пн. ш. 99.464° зх. д. / 21.204; -99.464