Франц Фішер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Франц Фішер
нім. Franz Joseph Emil Fischer
Народився 19 березня 1877(1877-03-19)
GERimp Фрайбург, Баден-Вюртемберг
Помер 1 грудня 1947(1947-12-01) (70 років)
Бізонія Мюнхен, Баварія
Відомий завдяки: процес Фішера-Тропша

Франц Фі́шер — німецький хімік, розробник методу виробництва синтетичних вуглеводнів (процес Фішера-Тропша).

Франц Фішер народився 19 березня 1877 року в місті Фрайбург (земля Баден-Вюртемберг). Він вівчав хімію у закладах Фрайбурга та Мюнхена, а після того стажувався у Анрі Муассана (Париж), Вільгельма Оствальда (Лейпциг), Еміля Фішера (Берлін). По завершенню стажування Франц почав викладати у Фрайберзькій гірничій академії.

У 1911 році Фішер став завідуючим кафедрою електрохімії у Вищій технічній школі міста Шарлоттенбург, передмістя Берліна.

У 1913 році його було призначено Товариством кайзера Вільгельма першим директором Інституту дослідження вугілля імені Кайзера Вільгельма у Мюльгаймі-на-Рурі. В цьому інституті Франц познайомився з Гансом Тропшем. Вони проводили спільні дослідження з синтезу вуглеводнів. На базі лабораторій компанії BASF їм вдалося отримати суміш вуглеводнів при реакції карбон моноксиду та водню, але вміст шуканих речовин був украй низьким. Пізніше вчені підібрали необхідні каталізатори та параметри перебігу реакції — і серед продуктів взаємодії залишилися тільки вуглеводні та вода. Цю реакцію було названо на честь її творців — процес Фішера-Тропша.

Джерела[ред.ред. код]

  • Биографии великих химиков. Перевод с нем. под ред. Быкова Г. В. — М.: Мир, 1981. 320 с.


Горбачевський Іван Якович Це незавершена стаття про хіміка.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.