Фредерік Тейлор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фредерік Тейлор.

Фредерік Тейлор (англ. Frederick Winslow Taylor; 20 березня 1856(18560320), Германтаун, Пенсильванія — 21 березня 1915, Філадельфія) — американський інженер, основоположник наукової організації праці та менеджменту.

Біографія[ред.ред. код]

Фредерік Вінслоу Тейлор народився в сім'ї адвоката. Здобув освіту у Франції та Німеччині, потім - в академії Ф. Екстера у Нью-Гемпширі. У 1874 році закінчив Гарвардський юридичний коледж, але через проблеми із зором не зміг продовжити освіту і влаштувався працювати робочим пресу в промисловій майстерні заводу гідроустаткування у Філадельфії. У 1878 році, у пік економічної депресії, отримав місце різнороба на Мідвельскому сталеливарному заводі.

З 1882 по 1883 р. працював начальником механічних майстерень. Паралельно отримав технічну освіту (ступінь інженера-механіка, Технологічний інститут Стівенса, 1883). У 1884 р. Тейлор став головним інженером, в цьому ж році він вперше використовував систему диференційованої оплати за продуктивність праці.

З 1890 по 1893 рр. Тейлор - головний керівник мануфактурної інвестиційної компанії у Філадельфії, власник паперових пресів в Мені і Вісконсіні, організував власну справу з управлінського консультування, першу в історії менеджменту. У 1906 р. Тейлор стає президентом Американського товариства інженерів-механіків, а у 1911 р. - засновує Товариство сприяння науковому менеджменту.

З 1895 р. Тейлор почав свої всесвітньо відомі дослідження з наукової організації праці. Оформив патентами близько сотні своїх винаходів і раціоналізацій.

Тейлор помер 21 березня 1915 у Філадельфії від запалення легенів.

Теніс[ред.ред. код]

Фредерік Тейлор був одним із перших тенісистів США, і у 1881 році здобув титул на першому чемпіонаті США з тенісу у парі з Кларенсом Кларком

Праці[ред.ред. код]