Фред Лейхтер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фред Лейхтер
Народився 1954
США США
Національність США США
Проживання Малден, Массачусетс
Ім'я при народженні Frederick A. Leuchter, Jr.
Відомий Ревізіонізм Голокосту
Alma mater Бостонський університет

Фред Лейхтер (народився в 1954 р.) — американський фахівець з газових камер системи виконання покарань[1]. Брав участь у проектуванні й установці кількох газових камер в США. За завданням Ернста Цюнделя інспектував Аушвіц, Майданек, Дахау, Хартгейм і інші так звані «табори смерті». Автор викривальних «Звітів Лейхтера» (I, II, III і IV), багатьох статей і відеофільмів, заснованих на матеріалах інспекцій[1]. Сенсаційний свідок на процесі Цюнделя у справі про заперечення голокосту в 1988 році. Був заарештований і утримувався під вартою в Німеччині.

Щоб захистити обвинуваченого в Канаді Ернста Цюнделя Лейхтер за власною ініціативою самостійно провів дослідження руїн газових камер в кількох нацистських концтаборах. У лютому 1988 року Лейхтер поїхав до Польщі разом з дружиною Кароліною, відеооператором Юргеном Нейманом, малювальником Говардом Міллером і перекладачем з польської Тюдаром Рудольфом, щоб упевнитися, чи дійсно газові камери в Освенцимі I, Освенцімі-Біркенау і Майданеку були задумані як місце страти.

Освіта та кар'єра[ред.ред. код]

Він отримав ступінь бакалавра гуманітарних наук з історії в Бостонському університеті в 1964 році, а потім закінчив аспірантуру в Гарвард-Смітсонівській астрономічній обсерваторії. Лейхтер має патенти на геодезичні прилади та електронний секстант[2]. Лейхтер заявляв, що він не інженер і не хоче вводити в оману людей про його професійний досвід. За даними New York Times, перед продажем обладнання для виконання покарань Лейхтер був дилером військової техніки спостереження.[3].

Матеріали Лейхтера[ред.ред. код]

  • Fred A. Leuchter, The Leuchter Report: The First Forensic Examination of Auschwitz, With a Foreword by David Irving, London, Focal Point Publications, 1989 (ISBN 1-872197-00-0).
  • Fred Leuchter & Robert Faurisson, The Second Leuchter Report, The Journal of Historical Review, Vol. 10, No.3 Fall, 1990.
  • Fred Leuchter, The Third Leuchter Report: A Technical Report on the Execution Gas Chamber at Mississippi State Penitentiary Parchman, Mississippi, Toronto, Samisdat Publishers.
  • Fred A. Leuchter Jr., The Fourth Leuchter Report: An Engineering Evaluation of Jean-Claude Pressac's Book Auschwitz: Technique and Operation of the Gas ChambersHamilton, Ontario, History Buff Books and Video.
  • Fred A. Leuchter, Robert Faurisson, Germar Rudolf, The Leuchter Reports: Critical Edition, Chicago, Theses & Dissertations Press, 2005 (ISBN 1-59148-015-9).

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Ревізіоністи(рос.)
  2. US Patents 3,968,570[1] and 4,339,198[2]
  3. Making Execution Humane (or Can It Be?) New York Times October 13, 1990

Медіа[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]