Фултонська промова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Фултонська промова — програмний виступ Вінстона Черчілля 5 березня 1946 року в місті Фултон (США), що став загальновизнаним знаком початку Холодної війни. Йшлося про зміну фашистського ворога комуністичним та пролягання через Європу від Балтики до Адріатики «залізної завіси». Українською мовою в перекладі Андрія Даниленка та Сергія Вакуленка її надруковано під назвою «Мускули миру» в газеті «Вечірній Харків» (8 червня 1990 р., сс. 4-5). Інший переклад з'явився у виданнях: Документи та матеріали з історії міжнародних відносин періоду холодної війни / Укл. О. І. Сич, А. В. Мінаєв. — Чернівці: Рута, 2008. — С. 5-20; Сич О. І., Мінаєв А. В. Світ у другій половині ХХ — на початку XXI ст.: основні тенденції політичного та соціально-економічного розвитку: Навчальний посібник. — Чернівці: Наші книги, 2010. — С. 107-120.

Ширше — будь-який програмний виступ, в тому або іншому обсязі, що висуває радикально новий в конкретному історичному контексті обсяг претензій.

Література[ред.ред. код]

  • Документи та матеріали з історії міжнародних відносин періоду холодної війни / Укл. О. І. Сич, А. В. Мінаєв. — Чернівці: Рута, 2008. — С. 5-20; Сич О. І., Мінаєв А. В. Світ у другій половині ХХ — на початку XXI ст.: основні тенденції політичного та соціально-економічного розвитку: Навчальний посібник. — Чернівці: Наші книги, 2010. — С. 107-120.