Філадельфійський експеримент

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Елдрідж

Філадельфійський експеримент (англ. Philadelphia Experiment) — експеримент, який нібито відбувся 28 жовтня 1943 р. у Філадельфії. За легендою, військове відомство США спробувало створити корабель, невидимий для радарів супротивника. Використовуючи розрахунки, зроблені Альбертом Ейнштейном, на есмінець «Елдрідж» встановили спеціальні генератори. Але під час випробування сталося непередбачене — корабель, оточений коконом потужного електромагнітного поля, зник не лише з екранів радіолокаторів, але й матеріально. Через деякий час «Елдрідж» матеріалізувався знову, але зовсім в іншому місці і зі збожеволілим екіпажем на борту.

Припущення про проведення експерименту широко розповсюджено, однак немає офіційного підтвердження ВМС США.

Деталі легенди[ред.ред. код]

Розповідають, що за допомогою «Філадельфійського експерименту» Ейнштейн таємно перевіряв свою Єдину теорію поля. Ще існує думка, що в ході експерименту ФБР перевіряло справжність здогадок Ніколи Тесли щодо можливості телепортації. Тесла помер за кілька місяців до цього, а його архів перейшов у розпорядження американського уряду.

Реальні факти[ред.ред. код]

У 1943 році вчені проводили досліди з розмагнічування, або, як кажуть фізики, «дегаусизації» корабля, намагаючись зробити його «невидимим» для магнітних мін та торпед. Природньо, що під час роботи розмагнічувача «сходять з розуму» механічні годинники і магнітні компаси. Та й сам вигляд розмагнічувача — велика котушка з товстого мідного дроту, намотана на корабель в поздовжньому напрямку — не може не служити об'єктом для вигадок.

Основний спосіб розмагнічування полягає в дії на магнітні матеріали змінним магнітним полем з амплітудою, що зменшується. Як джерело змінного магнітного поля зазвичай використовують електромагніт. Зменшення амплітуди магнітного поля, що діє на об'єкт розмагнічування, можна забезпечити зменшенням амплітуди струму в електромагніті, або, в простіших випадках, збільшенням відстані між електромагнітом і об'єктом, що розмагнічується. Оскільки магнітні властивості матеріалів зникають при нагріванні вище певної температури, то на виробництві, в особливих випадках, розмагнічування проводять за допомогою температурної обробки (див. Точка Кюрі).

Джерела[ред.ред. код]