Філіппос Сахнідіс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Філіппос Сахнідіс (грец. Φίλιππος Σαχινίδης, *27 березня 1963, Ванкувер) — грецький економіст та політик, колишній міністр фінансів Греції.

Біографічні відомості[ред.ред. код]

Філіппос Сахнідіс народився 1963 року в Канаді. Виріс у грецькій Ларисі. Вивчав економіку в Університеті Пірея і продовжив аспірантуру в Університеті Нью-Йорка. Здобув докторський ступінь у Манчестерському університеті (1994). Одружений на Ранії Каргеоргу, з якою має спільного сина.

Він працював в Фонді економічних і промислових досліджень Греції, пізніше служив у Національному банку Греції. В уряді прем'єр-міністра Костаса Сімітіса служив в якості спеціального радника з економічних питань в період 2000—2004 років. У 2007 році обраний членом Грецького парламенту від Лариса за партійним списком ПАСОК. Переобраний 2009 року.

У жовтні 2009 року розпочав службу у міністерстві фінансів в уряді Йоргоса Папандреу. 17 червня 2011 року підвищений до заступника міністра фінансів Греції. 21 березня 2012 року у коаліційному уряді на чолі із Лукасом Пападемосом замінив на посаді міністра фінансів Евангелоса Венізелоса. U

Посилання[ред.ред. код]