Фінансовий менеджмент

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Фінансовий менеджмент – комплексна система принципів і методів розроблення та реалізації управлінських рішень, спрямованих на формування, розподіл і використання фінансових ресурсів підприємства й організацію його грошових потоків з метою досягнення оперативно-тактичних та стратегічних цілей. 

Управління фінансами підприємства охоплює:

  • розроблення і реалізація фінансової політики підприємства;
  • інформаційне забезпечення (складання і аналіз фінансової звітності підприємства);
  • оцінка інвестиційних проектів і формування портфеля інвестицій;
  • поточне фінансове планування та контроль.

Предмет, обєкт та субєкт фінансового менеджменту[ред.ред. код]

Предмет фінансового менеджменту – стратегічне та оперативно-тактичне управління фінансами підприємств різних організаційно-правових форм та форм власності, спрямоване на максимізацію фінансових результатів діяльності підприємства та максимізацію добробуту його власників

Об’єктом фінансового менеджменту у класичному розумінні є фінанси підприємств. У конкретному розумінні об’єктом фінансового менеджменту є необоротні і оборотні активи, власний, залучений і позиковий капітал, фінансові результати, грошові потоки.

Суб’єкт фінансового управління – спеціальна група людей (фінансова дирекція як апарат управління, фінансовий менеджер як керівник), яка за допомогою різних форм і методів фінансового управління забезпечує цілеспрямоване функціонування об’єкта.

Підґрунтя фінансового менеджменту[ред.ред. код]

Об’єктивними умовами ефективного функціонування фінансового менеджменту є наявність приватної власності на засоби виробництва, забезпечення самофінансування суб’єктів господарювання, ринкове ціноутворення, організовані ринки праці, товарів і капіталу, чітка регламентація діяльності підприємств з боку держави.

Матеріальною основою фінансового менеджменту є грошовий обіг, тобто сукупність економічних процесів, які спричиняють рух вартості та супроводжуються потоком грошових платежів і розрахунків.

Мета фінансового менеджменту[ред.ред. код]

Основна сутність фінансового менеджменту проявляється в управлінні фінансами з метою підвищення ефективності виробництва та розподілу продукту.

Головна мета фінансового менеджменту полягає у забезпеченні зростання добробуту власників підприємства в поточному та перспективному періоді шляхом проведення раціональної фінансової політики, яка знаходить конкретне втілення у підвищенні ринкової вартості підприємства або його акцій та у довгостроковому зростанні прибутку, що забезпечує реалізацію кінцевих фінансових інтересів його власників. 

Управління фінансами на Русі[ред.ред. код]

На землях Русі фінансовий менеджмент має давню історію. Вже в часи Середньовіччя управління фінансами на Русі було важливою складовою господарств монастирів. Саме тут в той час готувались найкращі кадри для цієї галузі суспільного господарства, як світського так і церковного.

Див. також[ред.ред. код]

Менеджмент

Джерела[ред.ред. код]


Економіка Це незавершена стаття з економіки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.