Хараміїди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хараміїди
Haramiyida
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Synapsida
- Mammaliaformes
Ряд: Haramiyida
Надродини

Хараміїди (Haramiyida) — найдавніші відомі травоїдні ссавці. За будовою зубів нагадують багатогорбкозубів, але їх щелепа (відома по виду Haramiyavia) є менш розвиненою, «на рівні еволюції морганукодона і кюнеотерія, з борозною для слухових кісточок на зубній щелепі».[1].

Існують аргументи як за, так і проти того, щоб вважати хараміїд пращурами по відношенню до підкласу багатогорбкозубі.

Спочатку вважалося, що верхні і нижні корінні зуби хараміїд дзеркальні по відношенню один до одного. За дрібними відмінностями були виділені два роди: Thomasia і Haramiya. Потім було висунуто припущення, що зазначені верхні і нижні щелепи могли належати до одного й того ж роду, що було підтверджено відкриттям нового виду Haramiyavia[2].

Подальше уточнення класифікаційного положення хараміїд на сьогодення неможливо аж до появи нових свідоцтв. Батлер і Хукер (Butler & Hooker, 2005) вважають, що хараміїд все ще можна розглядати як пращурів багатогорбкозубих з набагато більшою ймовірністю, ніж морганукодонтід, з виділенням таксону аллотеріїв.

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  • Zofia Kielan-Jaworowska, Richard L. Cifelli, and Zhe-Xi Luo, Mammals from the Age of Dinosaurs: Origins, Evolution, and Structure (New York: Columbia University Press, 2004), 249–260.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Butler PM, 2000
  2. Cifelli, 2001


Панда Це незавершена стаття з теріології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.