Благодійна організація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Благоді́йна організа́ція  — неприбуткова недержавна організація, головною метою діяльності якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб.

Благодійні організації є юридичними особами приватного права і можуть утворюватися в таких організаційно-правових формах:

  • Благодійне товариство — благодійна організація, яка створена не менше ніж двома засновниками та діє на підставі статуту;
  • Благодійна установа — благодійна організація, установчий акт якої визначає активи, які один або кілька засновників передають для досягнення цілей благодійної діяльності за рахунок таких активів та/або доходів від таких активів.
  • Благодійний фонд — благодійна організація, яка діє на підставі статуту, має учасників та управляється учасниками, які не зобов'язані передавати цій організації будь-які активи для досягнення цілей благодійної діяльності.

Благодійна організація розробляє власну благодійну програму яка є комплексом благодійних заходів, спрямованих на вирішення завдань, що відповідають статутним цілям організації.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]