Хатідже Султан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хатідже Султан
Народилася 1496
Померла 1538
Підданство Османська імперія
Конфесія Іслам
Батько Селім I Грізний
Матір Айше Султан Хафса
Родичі Сулейман I Пишний, Бейхан, Фатма, Шах-і-Хубан Султан
Діти Султанзаде Осман(1530-?), Хірюджихан Султан(1530-1582)

Хатідже Султан (1496 — 1538) — дочка Османського султана Селіма I Явуза та його дружини Айше Хафізи Султан, сестра Сулеймана I Пишного, тітка Селіма II. Була названа в честь першої дружини пророка.

Біографія.

В 1518 році вийшла заміж за Іскандера Пашу, але назадовго після весілля він помер і Хадідже султан повернулася жити в палац матері та брата. Коли в 1520році її батько Селім Грізний помер і султаном став її брат Сулейман , вона разом з матірю Айше Хафізою Султан переїхала в Стамбул , в палац Топкапи. В 1524 році султан віддає заміж Хатідже за Ібрагіма Пашу. Весілля було надзвичайно пишним та тривало 15 днів і коштувало казні чималих гроше. Це викликало незадоволення серед яничар і стався бунт. Султан Сулейман подарував молодятам величезний палац на іпподромі Стамбула. Хатідже Султан народила Ібрагіму Паші троьх дітей , але перша дитина померла після тяжких пологів. В 1536 році Ібрагім Паша був страченний за наказом Султана Сулеймана.

Родина.

Першим сином Хадіджі був Мехмед, але він помер після тяжких пологів. Через декілька років Хатідже народила дівчинку Хуріджихан та сина Османа.

За іншою версією в Ібрагіма та Хатідже було дві доньки Ханим Султан ( пом. 1582.р.) та Фюлане Султан. Ханим Султан ймовірно похована біля матері в трюбі Хадідже Султан.

Смерть.

Хатідже пережила свого чоловіка на два чи три роки і в 1538 році померла. Причина її смерті невідома. Похована ймовірніше біля своєї матері та батьки в гробниці в мечеті Селіма Першого Явуза.

В Кінематографії.

В відомому турецькому серіалі " Величне Століття. Роксолана." знятому в 2011 році, займає одну з найважливіших ролей. Роль Хатідже Султан виконує акторки Сельма Ергеч.