Хатідже Султан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хатідже Султан
Народилася 1496
Едірне
Померла 1538
Стамбул
Громадянство Османська імперія
Підданство Османська імперія
Конфесія Іслам
Батько Селім I Грізний
Матір Айше Султан Хафса
Родичі Сулейман I Пишний, Бейхан, Фатма, Шах-і-Хубан Султан
Діти Султанзаде Осман(1530-?), Хуріджихан Султан(1530-1582)

Хатідже Султан (1496 — 1538) — дочка Османського султана Селіма I Явуза та його дружини Айше Хафізи Султан, сестра Сулеймана I Пишного, тітка Селіма II. Була названа в честь першої дружини пророка.

Біографія[ред.ред. код]

В 1518 році вийшла заміж за Іскандера Пашу, але назадовго після весілля він помер і Хадідже султан повернулася жити в палац матері та брата. Коли в 1520році її батько Селім Грізний помер і султаном став її брат Сулейман , вона разом з матірю Айше Хафізою Султан переїхала в Стамбул , в палац Топкапи. В 1524 році султан віддає заміж Хатідже за Ібрагіма Пашу. Весілля було надзвичайно пишним та тривало 15 днів і коштувало казні чималих гроше. Це викликало незадоволення серед яничар і стався бунт. Султан Сулейман подарував молодятам величезний палац на іпподромі Стамбула. Хатідже Султан народила Ібрагіму Паші троьх дітей , але перша дитина померла після тяжких пологів. В 1536 році Ібрагім Паша був страченний за наказом Султана Сулеймана.

Родина[ред.ред. код]

Першим сином Хадіджі був Мехмед, але він помер після тяжких пологів. Через декілька років Хатідже народила дівчинку Хуріджихан та сина Османа.

За іншою версією в Ібрагіма та Хатідже було дві доньки Ханим Султан ( пом. 1582.р.) та Фюлане Султан. Ханим Султан ймовірно похована біля матері в трюбі Хадідже Султан.

Смерть[ред.ред. код]

Хатідже пережила свого чоловіка на два чи три роки і в 1538 році померла. Причина її смерті невідома. Похована ймовірніше біля своєї матері та батьки в гробниці в мечеті Селіма Першого Явуза.

В Кінематографії[ред.ред. код]

В відомому турецькому серіалі " Величне Століття. Роксолана." знятому в 2011 році, займає одну з найважливіших ролей. Роль Хатідже Султан виконує акторки Сельма Ергеч.