Хафра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Картуш із іменем Хафра

Хафра Ха́ф-ра́ (також читається як: Хефрен, Хафр; грецькою: Χεφρήν) — давньоєгипетський володар (фараон) IV династії, Стародавнього Царства (бл. 2558–2532 рр до н. е.).

Він був сином Хеопса і зійшов на престол як спадкоємець Джедефра. За словами історика Манефона: Хафра наслідував фараон Ба-Ха, еллінізовано-Бахаріс але археологічні дані доводять, що він був наступником Мікеріна.
Нам не багато відомо про Хафра, за винятком історичних даних Геродота, який описує його як жорстокого і єретичного правителя, що зачинив всі єгипетські храми і запечатав їх.
Хафра відомий як будівничий другої за величиною піраміди в Гізі (на даний час, вона є найвищою із пірамід що розташовані там і на якій залишились рештки облицювальних плит). Деякі єгиптологи також приписують йому будівництво Великого Сфінксу, але для цього бракує доказів.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York: Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3