Хмарні ворота

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Хмарні ворота (англ. Cloud Gate) — американська державна скульптура британського художника і скульптора Anish Kapoor (Капура), розташована в центральному Millennium Park (Міленіум парку) на площі AT & T Plaza (Ат ендТ Плаза) в Чикаґо, штат Іллінойс, трохи нижче Park Grill (Гриль-парк) і Chase Promenade (Чейз Променад).

За задумом творця, ця скульптура повинна нагадувати падаючу краплю ртуті, час зупинився, і блискучий рідкий метал завис за секунду до падіння на землю. Скульптура була встановлена в період з 2004 по 2006 рік, з тимчасовим відкриттям влітку 2004 року. Друга назва — «Біна» через бобово-подібну форму. Cloud Gate (Клауд Гейт) складається з 168 гладенько відполірованих пластин з нержавіючої сталі. Її розміри 10 м × 20 м × 13 м, а вага близько 110 тонн. Скульптуру і прилеглу площу іноді називають Ворота на AT & T Plaza.

Установка скульптури була пов'язана з величезними труднощами. Після того як обрали в якості національного символу парку Міленіум, різні експерти, в ході численних експериментів, розрахунків і консультацій, постановили, що дизайн не може бути виконаний технічно.

Проте, з часом, був знайдений спосіб втілити задум Anish Kapoor (Аніша Капура) в життя і, врешті-решт, хоч і з відставанням від графіка, відбулося урочисте відкриття.

Відразу після установки у «Боба» було два серйозні недоліки. По-перше, були видні стики металевих аркушів — протягом 2005 року цю проблему вирішили: робітники просто-напросто заполірували шви до дзеркального блиску.

По-друге, скульптуру не можна було фотографувати. Але ж ця споруда так і проситься в фотоапарат, з нею можна зробити масу ефектних і веселих знімків. Адміністрація парку швидко усвідомила, що ця заборона безглузда, і тепер маса народу стікається до Chicago's Bean з фототехнікою.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]