Цифрова фотографія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Цифрова́ фотогра́фія — технологія фотографії, що використовує замість світлочутливих матеріалів, заснованих на галогеніді срібла, перетворення світла світлочутливою матрицею і отримання цифрового файлу, використовуваного для подальшої обробки і друку.

Оскільки обробка отриманих файлів зображення проводиться на комп'ютері (або на інший цифровій техніці), цифрова фотографія часто відноситься до області інформаційних технологій.

Крім власне цифрового обладнання, в сферу цифрової фотографії виявляються традиційно включені:

  • Аналогові компоненти цифрових апаратів (наприклад, матриця містить аналогові частини);
  • Теле-і відеокамери, деякі факсимільні і копіювальні апарати, що використовують для отримання зображення аналогічні фотоапаратам матриці, але передають і записують аналоговий сигнал;
  • Деякі історичні моделі фототехніки, наприклад Sony Mavica, що записують аналоговий сигнал.

Досягнення в галузі технологій і виробництва фотосенсорів та оптичних систем дозволяють створювати цифрові фотокамери, які витісняють плівкову фототехніку з більшості сфер застосування, хоча прихильники плівки серед професійних фотографів залишаються. Крім того, створення вбудованих в стільникові телефони, кишенькові комп'ютери цифрових мініатюрних фотоапаратів створило нові сфери застосування фотографії (мобілографія).