Цифровий ідентифікатор об'єкта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Цифрови́й ідентифіка́тор об'є́кта (англ. digital object identifier, скорочено DOI) — сталий ідентифікатор, який надається електронним документам. Подібно до URN, але на противагу URL, не залежить від місця знаходження документа. Міжнародний фонд DOI (англ. International DOI Foundation) визначає поняття назва DOI як «цифровий ідентифікатор для довільного об'єкта інтелектуальної власності» та розтлумачує, що DOI використовується для «сталої ідентифікації зразків інтелектуальної власності в цифровій мережі та асоціювання структурованих даних в розширюваний спосіб.»[1] DOI є зареєстрованою торговою маркою IDF.[2] Типовим застосуванням DOI є ідентифікація наукових документів та статей.

Структура[ред.ред. код]

DOI — унікальний рядок літер та цифер. Він складається з двох частин: префіксу та суфіксу.

Приклад повного DOI:

10.1000/182

де:

10.1000 — префікс;
10 — код каталогу. Він має бути числом; коректні коди каталогів визначаються агенціями з підтримки (IDF). Наразі єдиним кодом каталогу є 10, і всі коректні DOI починаються з «10.».
1000 є кодом реєстратора або ідентифікатором видавця, який ідентифікує реєстратора. В цьому випадку цей код ідентифікує IDF.
182 є суфіксом, або ідентифікатором екземпляра, який ідентифікує окремий об'єкт. Найчастіше суфікси довші за наведений приклад. В цьому випадку об'єкт, що відповідає doi:10.1000/182, є «DOI Handbook, Version 4.4.1».

Префікс надається агенцією з реєстрації DOI (англ. DOI Registration Agency) окремим реєстраторам. Суфікс надається реєстратором і має бути унікальним в контексті цього префіксу. До нього можуть входити стандартні ідентифікатори, такі як ISBN, ISSN або SICI. DOI не залежить від реєстру літер.

Цитувати DOI на веб-сторінці або в публікації слід так: doi:10.1000/182.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]