Цю Ін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Цю Ін
Harp Player in a Pavillion - Qiu Ying.jpg
«Гра на арфі». автор: Цю Ін
Інші імена Ши-чжоу (十洲)
Народився 1494
Тайцан
Помер 1552
Сучжоу
Національність китаєць
Ім'я при народженні Ши-фу (仇實父)
Діяльність художник
Конфесія конфуціанство

Цю Ін (*1494 — † 1552) — відомий китайський художник, один з провідних живописців часів династії Мін.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з родини ремісників. народився у 1494 році у м.Тайцан у сучасній провінції Цзянсу. Замолоду навчився ремеслу з виробництва лакових виробів. Вирішивши зайнятися живописом, він приїхав в м.Сучжоу, один з найбільших культурних центрів тогочасного Китаю, де навчався по черзі у кількох художників, зокрема у Чжоу Ченя, Вень Чженміня, Тан Іна, після чого став професійним живописцем. Подальше життя займався малювання картин, з чого й жив. Помер Цю Ін у м. Сучжоу у 1552 році.

Творчість[ред.ред. код]

Усього відомо близько 120 робіт Цю Іна, найраніша з яких датується 1530 роком і прикрашена каліграфією Вень Чженміна. Навички розпису по лаку і професійне навчання, засноване на копіюванні живопису попередників, зумовили безперечну оригінальність творчої манери Цю Іна, завдяки чому його роботи користувалися величезною популярністю у сучасників. Про це свідчить значне число копій його творів і картин, виконаних в його стилі іншими майстрами пензля. Шанувальників приваблювала, в першу чергу, зовнішня ефектність його картин, що часто нагадують ошатні лакові вироби.

В історію китайського живопису Цю Ін увійшов і як майстер популярного різновиду побутового жанру (жень-у), що отримала назву «красуні» (ши-Нюй 仕女). Продовжуючи творчість Тан Іня, він сприяв розвитку обох — «романтичного» й «класичного» — стилістичних варіантів цього напряму. «Романтичним» творам Цю Іна притаманні камерність і лаконічність зображень в поєднанні з ретельною промальовуванням деталей та пристрастю до яскравих фарб. «Класичні» відрізняються тонкістю й стилізованістю, ретельністю опрацювання найдрібніших деталей вигляду людей та елементів архітектури. Вони заснованої на контрастних колірних поєднаннях з перевагою зеленої, червоної, чорної і білої фарб. Жінки у Цю Іна з ніжною статурою, тендітні з тонкими довгими пальцями, м'якими долонями, ніжною шкірою, витонченим лобом. Обличе бліде з тонкими бровами та маленьким ротом. У 2007 році його картину продано за 11,6 млн доларів.

Найвизначніші картини:

 • «Літне усамітнення під тіню бананового дерева»
 • «Піднесена бесіда у тіні туна»
 • «Повернення додому весняного вечора»
 • «Граючи на флейті у соснової долині»
 • «Персиковий джерело краю безсмертних»
 • «Поема про залишену дружину»
 • «Поема про червоне листя»
 • «Весняний ранок в Ханьском палаці»
 • «Нещасні красуні тисячі осеней»

Джерела[ред.ред. код]

 • Hajek L. Chinesische kunst. Prague, 1954
 • Cahill J. Parting at the Shore: Chinese Painting of the Early and Middle Ming Dynasty, 1368–1580. N.Y.-Tokyo, 1979