Частотна маніпуляція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

При частотній маніпуляції (ЧМн, англ. Frequency Shift Keying (FSK)) значенням «0» і «1» інформаційної послідовності відповідають певні частоти синусоїдального сигналу при незмінній амплітуді. Частотна маніпуляція вельми завадостійка, оскільки перешкоди телефонного каналу спотворюють в основному амплітуду, а не частоту сигналу. Однак при частотній маніпуляції неекономно витрачається ресурс смуги частот телефонного каналу. Тому цей вид модуляції застосовується в нешвидких протоколах, що дозволяють здійснювати зв'язок по каналах з низьким відношенням сигнал/шум.

Частотна маніпуляція з мінімальним зсувом (англ. Minimal Shift Keying (MSK)) являє собою спосіб модуляції, при якому не відбувається стрибків фази і зміна частоти відбувається в моменти перетину несною нульового рівня. MSK унікальна тому що значення частот відповідних логічним «0» і «1» відрізняються на величину рівну половині швидкості передачі даних. Іншими словами, індекс модуляції дорівнює 0,5:

m = \Delta f \cdot T,

де \Delta f = \mid f_{log.1} - f_{log.0} \mid , T - тривалість біта.

Наприклад, при швидкості передачі 1200 біт/с MSK-сигнал буде сформований з коливань з частотами 1200 Гц і 1800 Гц відповідних логічним «0» і «1».

У телеграфуванні: Частотна маніпуляція процес зміни частоти генератора відповідно до передавальних посилок.


Приклад бінарної FSK

Див. також[ред.ред. код]