Четвертий Доктор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Доктор
Bakert.jpg
Четвертий Доктор
Актор Том Бейкер
Роки 1974–1981
Перша поява Планета павуків
Остання поява Логополіс (регулярно)
П'ять Докторів (спецепізод)
Кількість сезонів 7
Появи 42 історії (172 епізоди)
Супутники Сара-Джейн Сміт,
Гаррі Салліван,
Ліла,
К-9 (mark I та II),
Романа,
Адрік,
Теган,
Нісса
Хронологія
Попередній Третій Доктор (Джон Пертві)
Наступний П'ятий Доктор (Пітер Девісон)

Четвертий Доктор — четверте втілення вигаданого персонажа Доктора з британського наукового-фантастичного телесеріалу Доктор Хто. Одним із провідних сценаристів серіалу часів Четвертого Доктора був Дуглас Адамс

Біографія[ред.ред. код]

Після регенерації[ред.ред. код]

Регенерувавши втретє, Доктор хотів залишити Землю, але врешті-решт залишився, щоб допомогти Бригадирові Летбрідж-Стюарту в його справах з Головним центром і їх роботом K-1. Згодом він узяв з собою в мандри Сару-Джейн Сміт і Гаррі Саллівана («Робот»). Під час подорожі Доктору з'явився інший Володар Часу, який запропонував йому місію, — втрутитися в процес створення далеків: або запобігти їх появі, або спонукати Далеків розвиватися в менш небезпечні істоти («Походження Далеків»). Такий ряд подій призвів до війни між Далеками і Володарями Часу і знищення Галліфрею і Скаро. Після повернення на Землю і поразки Зигонів Гаррі вирішив залишитися на Землі («Терор Зигонів»). Доктор вирішив з цього часу розірвати зв'язок із Землею. Проте, незважаючи на рішення покинути UNIT («Піраміди Марса»), Доктор формально залишається там на посаді наукового радника («План Сонтаранців»).

Повернення на Галіфрей[ред.ред. код]

Після пригод з Сарою-Джейн Сміт, Доктор отримує телепатичний сигнал з Галіфрею. Він повертає Сару Джейн додому («Рука Страху»), проте помиляється і висаджує її не в Південному Кройдоні, а в Абердіні («Зустріч у Школі»). На Галліфреї Доктор перемагає Майстра і відновлює знайомство з колишнім вчителем Борусою («Вбивця»). Доктор подорожував ще невідомий проміжок часу.

Нові друзі[ред.ред. код]

Відвідавши невідомий світ джунглів. На цій планеті, яку відвідував кілька сторіч тому, Доктор знайомиться з Лілою. Під час своїх минулих відвідин, він випадково відкрив друк і увімкнув комп'ютер з корабля колонії людей, випадково віддавши йому частку своєї особи, що наділило комп'ютер власним розумом. У попердні відвідини цього світу Доктора помітили люди, які сприйняли його за злого бога. Пізніше ці люди стали плем'ям воїнів під назвою Севатіма. Після того, як Доктор налаштовую комп'ютер, одна з племені Севатіма, Ліла, приєднується до Доктора . Він познайомив Лілу з наукою, показав різні куточки Всесвіту і різні часи.

У Лондоні Вікторіанської епохи пара зустрічає фокусника Лі Син Ченга та його власника Вонг-Ченга. Пізнше вони відвідують Фонд Вінсмута, де купують K-9 mark II.

Лорд-Президент Галіфрею[ред.ред. код]

Вкотре повернувшис на Галіфрей, Доктор прикинувся пихатим і спраглим влади. Він займає пост Лорда-президента Галіфрея. Як пізніше з'ясовується, це був ретельно продуманий план з відбиття атак Варданів і Сонтаранців. Ліла вирішує залишитися на Галіфреї разом з K-9. Доктор залишає Капітолій разом з K-9 mark II у кошику. Невідомо, скільки Доктор і К-9 подорожували разом, але на початку наступної серії Доктор тільки-но вмикає робота, тож можна припустити, що часу минуло не багато.

Пізніші мандри[ред.ред. код]

Білий Вартовий викликав Доктора, щоб той почав пошуки ключа часу. З цією метою він надав Докторові його нового супутника — Роману, яка теж була Володарем Часу. Романа і Доктор знайшли та знищили ключ. Намагаючись уникнути гніву протилежності Білого Вартового — Чорного Вартового, Доктор встановлює у робочу консоль ТАРДІС рандомізер. Згодом Романа відмовилася повертатися на Галіфрей, регенерувала і залишилася подорожувати з Доктором. Доктор, Романа і K-9 mark II мандрували разом вельми тривалий час.

Подорожуючи разом, вони потрапили в пастку в іншому Всесвіті, що має назву «Е-простір», де Романа і К-9 залишаються. У Доктора з'являється інший супутник — Адрік.

Згодом Доктор зустрів іще двох компаньйонів — Теган і Ніссу. Разом з ними він вступив у бій з Майстром, у якій був сильно пошкоджений, внаслідок чого відбулася чергова регенарація. На арену вийшов П'ятий Доктор у виконанні Пітера Девісона

Постать[ред.ред. код]

Характеристика[ред.ред. код]

Четвертий Доктор в порівнянні з попередніми втіленнями був найнедолугішим. Він був незграбний, носив зношений костюм і дуже довгий шарф, зв'язаний для нього міс Нострадамус(«Робот»). Проте його зовнішність є найвідомішою зі всіх його втілень. Професор Меріус — творець K-9 — відзначив, що саме Четвертий Доктор найбільше схожий на «Космічного Бродягу».

Кишені його плаща подібні до ТАРДІС — вони значно більші зсередини, ніж зовні. У них Доктор носив безліч предметів: галактичний паспорт, велику кількість книг, наручники, люльку. Одного разу він навіть опускає туди чашку, повну чаю.

Вік[ред.ред. код]

На Землі Доктор сказав, що йому 749 років. Скільки йому було на момент регенерації, не уточнюється.

Посилання[ред.ред. код]