Чіабатта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Нарізана чіабатта

Чіабатта (італ. ciabatta) — італійський білий хліб, виготовлений з пшеничного борошна та дріжджів. В перекладі з італійської буквально означає «килимові тапочки». Особливістю цього хліба є хрустка скоринка і м'якушка з великою, нерівномірно розподіленою пористістю. З кінця 1990-х років цей сорт хліба став дуже популярний у Європі та США, почав широко використовуватися для приготування бутербродів.

Чіабатту спочатку випікали тільки в Лігурії, але в даний час цей сорт хліба поширений по всій Італії і навіть поза нею, наприклад в іспанській Каталонії, де він популярний під назвою чапаті (кат. xapata). У чіабатти, випеченої в районі Озера Комо, хрустка скоринка, м'яка, пориста текстура, хліб легкий. Чіабатта, випечена в областях Тоскана, Умбрія та Марке, може бути зовсім різною — від хліба з твердою шкіркою і щільною м'якушкою, до хліба більш м'якого і легкого. В Сполучених Штатах Америки зазвичай випікають чіабатту з більш мокрого тіста, що вимагає машинного замісу і додавання спеціальних ферментів і закваски.

Існує безліч різновидів чіабатти. Хліб, що випікається з цільного пшеничного борошна, називається ciabatta integrale (італ.) («цільна чіабатта»). У Римі чіабатту часто печуть з додаванням оливкової олії, солі та майорану. Якщо в тісто додати молоко, вийде ciabatta al latte (італ.) («чіабатта на молоці»).

Чіабатта використовується для приготування сендвічів в багатьох мережах швидкого харчування.

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Итальянская кухня / Главный редактор А. Барагамян. — М.: Директ-Медиа, 2010. — Т. 2. — 68 с. — (Кухни народов мира). — ISBN 978-5-7475-0085-3.