Чікл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пази на дереві Manilkara zapota, що вказують на проведене збирання латексу (підсочку)

Чікл — загальний термін на позначення натурального соку - латексу, що виділяється з дерев роду Manilkara (Manilkara zapota, Manilkara bidentata) при їх пораненні. Він дає природну камедь, відому як каучук, яка традиційно використовується в створенні жувальної гумки та інших продуктів.

Етимологія[ред.ред. код]

Слово «чикл» походить з мови науатль, яке можна перевести як «липка речовина», був добре відомий науатль-мовним ацтекам і майя, які цінували його за тонкий смак та високий вміст цукру і традиційно використовували як жувальну гумку.

Виробництво[ред.ред. код]

Місцеві збирачі чіклу називаються «chicleros». Техніка збору полягає в утворенні зиг-загоподібних надрізів на стовбурі дерева з наступним збором рідкої субстанції (смоли), що капає, в невеликі пакети. Після чого зібрану речовину кип'ятять і доводять до потрібної консистенції.

На сьогоднішній день лише декілька компаній досі роблять жувальну гумку з натурального каучуку. Це тому, що у 1960, чикл був замінений бутадієном, на основі якого отримують синтетичний каучук, який дешевший у виробництві.

Див. також[ред.ред. код]