Чік-літ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Чік-літ, чікліт (англ. Chick lit) - жанр жіночої масової літератури. Твори авторів-жінок для, як правило, неодружених жінок двадцяти-тридцятилітнього віку, які працюють, мешкають у великих містах і переймаються проблемами одруження, еротики, спілкування та споживання. Цей термін виник в англомовному світі й вживається з 1995 року. Великої популярності книжки чік-літ завдячують телевізійному серіалові "Секс і місто", в якому якраз і зібрані основні теми й мотиви чік-літ.

Походження терміну[ред.ред. код]

"Чік" (англ. chick) - американський сленговий термін на означення молодої жінки, "літ" (англ. lit) - скорочення від "література". Термін "Чік-літ" створений аналогічно до "Чік-флік".

Термін вперше зустрічається в 1988 році як студенський сленговий вислів на означення курсу "жіночої літературної традиції". В 1995 році Кріс Мазза та Джеффрі Дешелл використали цей темрін як іронічну назву антології жіночої літератури "Чік-літ: Постфеміністська художня література" (англ. "Chick Lit: Postfeminist Fiction"). Цей літературний жанр було визначено, як різновид постфеміністського письма, яке виходить за рамки архетипу "жінка-жертва" й зосереджується на особливостях жіночого досвіду сучасного західного світу. У 1996 році Джеймс Волкотт опублікував статтю в часописі "Нью Йоркер", що називалася (англ. Hear Me Pur), в якій використав термін "Чік-літ", аби описати спостережену тим тенденцію до "дівчачості" (англ. girlishness), притаманну письменницям, авторкам особистих колонок чи рубрик в газетах. Література "Чік-літ" асоцієються переважно з творами на кшталт роману Гелен Філдінґ "Щоденник Бріджет Джонс" чи Кендес Бушнелл "Секс і місто".

Див. також[ред.ред. код]

Чік-флік

Посилання[ред.ред. код]