Шакті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Статті на тему
Індуїзм

Aum

Історія ·  Пантеон

Вайшнавізм ·  Шайвізм
Шактизм ·  Смартизм

Дхарма ·  Артха ·  Кама
Мокша ·  Карма ·  Самсара
 ·  Яджня ·  Мантра
Йога ·  Тантра · Бгакті ·  Бгакті-йога · Майя
Пуджа ·  Мандір ·  Санскрит ·  Тримурті

Веди ·  Упанішади
Рамаяна ·  Махабхарата
Бгаґавад-Ґіта ·  Пурани
 ·  Веданґа
інші

Близькі теми

Космологія
Філософія
Міфологія
Індуїзм за країнами
Ґуру і святі
Календар ·  Свята Термінологія
Аюрведа ·  Джйотиша

Портал «Індуїзм» Hindu swastika

Парашакті. Храм у Мічігані
Раті, богиня любові, плотського бажання, прагнення, пристрасті і секс. задоволення, дружина і помічник Ками (Камадева), бог кохання.

Ша́кті (санскр. शक्ति, śakti IAST — «міць, сила») — первинна космічна енергія, що уособлює сили всесвіту та внутрішню енергію богів та людей. Вона персоніфікується у жіночому образі та інколи називається «божественою матір'ю» в Індуїзму, часто символізуючи родючість і мати-природу.

Форми[ред.ред. код]

В різних течіях індуїзму відношення та розуміння Шакті дещо різне. Так, в шактизмі Шакті поклоняються як верховному божеству. У тантрі і шайвізмі всесвіт розглядається як відносини Шакті й Шиви, Шакті знаходиться в безперервному злитті з Шівою, представляючи з ним два нероздільних аспекти однієї реальності. В шайвізмі й вайшнавізмі Шакті асоціюється з дружинами верховних богів і є їх жіночою енергію, вона персоніфікується у вигляді Парваті, дружини Шиви, або Лакшмі, дружини Вішну. Загалом кожен бог в індуїзмі має свою шакті, і всі разом вони представляють персоналізації і сили (енергії) єдиного Брахмана. Всі індуїстські богині, найвідоміші з яких Дашамахавідья - Калі, Дурґа, Лакшмі, Сарасваті, Парваті, Чамунда, Деві, Бхавані, Лаліта-Тріпурасундарі, Бхайрава, Чанда, Тара, Мінакші, Камакші, Раджараджешварі, — різні форми Шакті, кожна з цих форм уособлює будь-який її аспект.

Шакті часто розглядається як жіноче начало людини, її жіноча половина. Також це жінка-партнер практикуючого тантричну йогу.

Представники культу в Україні - Школа-ашрам Шакті.

Мантра для прославлення Шакті - Kundalini-Shakti-Bhakti Mantra

  Adi Shakti, Adi Shakti, Adi Shakti, Namo Namo!
  Sarab Shakti, Sarab Shakti, Sarab Shakti, Namo Namo!
  Prithum Bhagvati, Prithum Bhagvati, Prithum Bhagvati, Namo Namo!
  Kundalini Mata Shakti, Mata Shakti, Namo Namo! 

Богиня у джйотіш[ред.ред. код]

Місячний цикл ділиться на три частини , і він представляє Богиню Три - Деві , кожен з трьох аспектів відповідає певним місячними фазами . Від Амавасї ( Новий місяць ) до Шукла Дашамі (10 день-тітхі) Місяць управляється Дургою . Від Шукла Дашамі до Крішна Панчамі (5 день темної) вона управляється Лакшмі , а від Крішна Панчамі до Амавасї - Калі. При визначенні Деві ( Богині ) , відповідної натальному Місяцю натіва , використовуються тільки дві форми Богині - Дурга і Калі . Лакшмі уособлює Венеру . В окремо взятому гороскопі , Місяць може становити або Калі , або Дургу , в залежності від ряду факторів . Всі ці фактори обумовлені впливом на Місяць.

У « Прашна Марга » говориться - якщо « Місяць - сильний, то він уособлює Дургу , якщо слабкий - Місяць представляє Бхадракалі . У тому випадку , коли Місяць слабкий і знаходиться в знаку Марса , він набуває темних якостей , відповідно Богині Чамунда ».

Дурга . Богиня Дурга має кілька пар рук , і сидить на тигрі . вона існувала завжди і вона обіймає собою все суще. На фізичному плані вона проявила себе тоді , коли якийсь демон , досягнувши найвищого ступеня могутності , став утискати небожителів , а боги не змогли надати йому належного опору . Кожен з них передав частину своєї Шакті (у формі того чи іншого різновиду зброї) Богині Дурзі .

Саме поняття « Шакті » не може бути переведено одним словом. Санскрит є концептуальним мовою ( на відміну від англійської). Шакті - це жіноча іпостась Бога , наприклад , Лакшмі ( Богиня багатства / грошей) є жіночою іпостассю ( Шакті ) Господа Вішну , який відповідає за засоби до існування ( вони представлені достатком ) . Також Шакті це сила / енергія , а багатство є ні що інше , як живить енергія . Таким чином , Шакті Бога - це його сила / енергія , яка представлена ​​в жіночому подобі. Зброя , передана Дурзі , символізує ті сили , якими володіли боги. Отже , вона одна являє собою сукупність усієї сили богів. вона представляє форму , в якій перебувають всі боги і богині , тому її іменують Джагадамба . « Джагад » - Всесвіт , а « Амба » - мати, тобто Джагадамба - це Мати Всесвіту. Так хто ж кого породив , Вона богів або боги Її ? Мати Всесвіту , і сам Всесвіт , тісно взаємопов'язані між собою.

Калі. Богиня Калі з'являється тоді , коли Дурга приходить у лють . Лік Дурги чорніє , а темрява згущається в її третьому оці , з нього -то і виходить Калі. Таким чином , Калі - це несамовита , гнівна форма Дурги . « Бхадра » означає « сприятливий » , тобто Бхадракалі - це сприятлива форма Калі. Калі билася з демонами Чанду і Мундо , які представляють подвійність , постійно розривається людського розуму . Вона вбила їх , відрубавши їм голови . Після цього Дурга сказала їй , що з цих пір її стануть іменувати Чамунда . Так , Чамунда - це люта форма Калі. Вона часто зображується з виступаючими ребрами і пронизливим поглядом. (« Деві Махатмйа »)

Раші (знак зодіаку)[ред.ред. код]

Форма , яка приймається Матір'ю , залежить від положення Місяця в гороскопі :

 • Овен - Чамунда
 • Телець - Дурга ( Мулатрікона Раху )
 • Близнюки - Дурга ( Екзальтація Раху )
 • Рак - Калі ( Дім Калі )
 • Лев - Калі
 • Діва - Дурга
 • Терези - Калі
 • Скорпіон - Калі ( Дім Кету)
 • Стрілець - Калі ( Екзальтація Кету)
 • Козеріг - Калі
 • Водолій - Дурга ( Дім Раху )
 • Риби - Калі ( Мулатрікона Кету)

Настрій Матері[ред.ред. код]

1 . Місяць представляє Калі , якщо вона рухається в напрямку Кету . місяць представляє Дургу , якщо вона рухається в напрямку Раху . 2 . Шукла Пакша відповідає Дурзі , Крішна Пакша відповідає Калі. 3 . Місяць у падінні - Калі. Екзальтований Місяць - Дурга . 4 . Якщо Місяць з'єднана з планетами , які сильні вдень - Дурга . Якщо Місяць з'єднана з планетами , які сильні вночі - Калі. Якщо Місяць з'єднана з Меркурієм , який сильний і вдень і вночі - Лаліта .

Існують особливі комбінації ( Йоги ) відповідні тій чи іншій формі Богині . Марс з Місяцем вказують на Чамунда . Місяць з Сатурном - Калі. Місяць з Раху - Дурга . місяць з Меркурієм - Тріпура / Лаліта . Комбінація , коли Марс і Раху разом , називається Віджая Йога . Якщо до них приєднується Місяць , то буде Віджая Дурга . Цій формі Дурги поклоняються на 10-ий день фестивалю Наваратрі . Це свято приурочене до дня Її перемоги над демоном , щоб знищити якого Вона і прийняла дану форму . Амавасйа ( новий місяць) пов'язана з Калі. Пурніма ( повний місяць ) пов'язана з Тріпура Сундарі / Шодаші (так само як і з Лакшмі ) .

Фактори з I по IV повинні бути проаналізовані. І тільки після цього, вибрати відповідну форму , як більш сильну. Визначення Деві Рупи (форми ) для Місяця - надзвичайно важливий етап , особливо в тому випадку , якщо Місяць вражена або потребує посиленні , або умилостивленням .

Планети і відповідні їм Богині[ред.ред. код]

Всі планети від Арудха Лагни можуть бути розглянуті як різні форми Богині . Арудха Лагна - це Майя , яка представлена ​​як Шакті . Від Арудха Лагни проявлені лише дві її форми - Калі і Дурга ( Бху Шакті Лакшмі до уваги не береться ) . тут Місяць представлена ​​Шукла Пакш - Дурга , і Крішна Пакш - Калі. третя складова підпорядкована Юпітеру . Шиві поклоняються як Лагно ( Карака Сонця). Вішну поклоняються як Пака Лагно ( Карака Юпітера) . А Шакті поклоняються як Арудха Лагно ( Карака Місяця) .

Правильне застосування цієї системи , увазі розуміння природи домів , розглянутих від Арудха Лагни ( Майя ) . Якщо воно присутнє , то цілком можливо визначити, який Шакті планета має, або це Ніла Шакті ( Калі ), або Шрі Шакті ( Дурга ) .

Планети у відповідності зі Шрі Шакті : Навадурга

 • Сонце - Шайлапутрі (дочка Ханумана )
 • Місяць - Махагаурі (Великі Білі Гори )
 • Марс - Скандамата ( Мати Господа скандію )
 • Меркурій - Катьяяні (дочка мудреця Катьяяни )
 • Юпітер - Брахмачаріні ( уособлення побожності )
 • Венера - Кушманда
 • Сатурн - Каларатрі
 • Раху - Чандрагханта (дзвіночок Місяця)
 • Кету - Сіддхідхатрі ( дарующая Сіддхі )

Планети відповідно до Нілу Шакті : Махавідья

 • Сонце - Матангі
 • Місяць - Бхуванешварі
 • Марс - Бхагаламукхі
 • Меркурій - Тріпура Сундарі
 • Юпітер - Тара
 • Венера - Камала
 • Сатурн - Калі
 • Раху - Чхіннамаста
 • Кету - Дхумаваті
 • Лагна - Бхайраві

У розумінні західної людини , будь-яка небезпека може бути своєчасно усунена , тому йому складно оцінити всю згубність некоректного поводження з Богинею . Необхідно пам'ятати , що Вона - Шакті , Пракріті , сама Природа. Якщо Ви жартуєте з Природою , вона пожартує з Вами. Вімшоттарі Даша пов'язана з Арудха Лагно ( з Місяцем і сприйняттям ) . Махадаша управляється Сонцем , а Місяць керує Антардашей . Антардаша дуже важлива при тлумаченні гороскопа від Арудха Лагни , і вона відіграє вирішальну роль при виборі відповідної Шакті для Садхани . Визначте де і як розташований Антардашанатх ( управитель Антардаші ) від Арудха Лагни . Він і вкаже на Богиню , і відповідну Садхану , яку слід виконувати протягом поточної Антардаші ( часовий період ) .[1]

Богиня грає дуже важливу роль в житті кожної людини. Вона задає напрям ( Гаті ) наших життів. Місяць, як Богиня , наставляє нас у прийнятті вірних рішень допомогою правильного розуміння суті речей. Впливаючи на планети , Богиня або одухотворяє їх ( Дурга ), або очищає ( Калі ) . Астролог повинен бути компетентний у читанні натальної карти , повинен розуміти природу божеств і знати те , як вони себе можуть проявити , перед тим як рекомендувати Садхану тієї чи іншої Богині в якості корекції , спрямованої на усунення негативного впливу. Поклоніння Богині надзвичайно ефективно і дає швидкі результати. Це знання належить астрологічним традиціям штату Орісса. У Східній Індії ( Орісса , Бенгалія , Ассам ) взагалі дуже багато давніх культів , пов'язаних з поклонінням Богині . І ця традиція донині все ще живе і процвітає.

Примітки[ред.ред. код]

 1. Тобиас Коул «ЛУНА КАК БОГИНЯ В ДЖЙОТИШЕ»

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

 • Шри Йони Тантра [2]