Метью Шепард

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Метью Вейн Шепард (1 грудня 197612 жовтня 1998) — американський гей, студент зі штату Вайомінг, який став жертвою нападу в ніч з 6 на 7 жовтня 1998 р.

Помер від отриманих травм у госпиталі імені Падре Віллі 12 жовтня 1998 р.

Згідно з вироком суду, причиною нападу була його сексуальна орієнтація.

Вбивство[ред.ред. код]

Наслідки[ред.ред. код]

Барак Обама та Джуді Шепард (третя праворуч) на вечорі після підписання закону.

Напад на Метью Шепарда викликав обурення багатьох людей в США та інших країнах і дав початок громадському руху за включення сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності до переліку мотивів, з яких здійснюються злочини на грунті ненависті. Такі закони були прийняті в ряді штатів США[1]. Відповідні поправки до загальнонаціонального законодавства намагався провести Білл Клінтон, однак вони були відхилені Конгресом. Наступний президент, Джордж Буш-молодший, сам був противником поправок, і під час його правління закон також не був змінений. Нарешті, 2009 року «Акт Метью Шепарда та Джеймса Берда-молодшого», який прирівнює гомофобію, трансфобії та сексизм як мотиви для нападів до расизму та націоналізму, був затверджений законодавцями і 28 жовтня підписаний Бараком Обамою[2][3].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Shepard, Matthew (1976—1998) . // An Encyclopedia of Gay, Lesbian, Bisexual, Transgender, and Queer Culture (англ.) (Перевірено 16 травня 2011)
  2. This Is About Whether We Value One Another. // The White House Blog (англ.) (Перевірено 29 квітня 2011)
  3. Matthew Shepard and James Byrd, Jr. Hate Crimes Prevention Act. // HRC (англ.) (Перевірено 16 травня 2011)