Шехеразада (Римський-Корсаков)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Симфонічна сюїта «Шехераза́да» (рос. Шехераза́да) тв. 35 — твір видатного російського композитора М. Римського-Корсакова. Написаний 1888 року. «Шехеразада» вважається одним з найкращих симфонічних творів композитора.[1]

Музика[ред.ред. код]

Форма[ред.ред. код]

«Шехеразада» за формою є симфонічною сюїтою, тобто багаточастинним твором, написаним для симфонічного оркестру. Кожна частина має власну програму та відповідну назву.

Обробки[ред.ред. код]

«Шехеразада» — один з найпопулярніших творів Римського-Корсакова. Її музичний матеріал неодноразово використовували як основу для нових композицій у сфері як академічної, так і естрадної музики.

  • 1910 року М. Фокін поставив балет «Шехеразада» на музику Римського-Корсакова. Автор лібрето, костюмів та декорацій — Л. Бакст.
  • Англійська рок-група «Deep Purple» обробила першу частину «Шехеразади» як електроорганну композицію («Medley: Prelude to Happiness»), соло на органі виконав Д. Лорд. Композиція увійшла до альбому 1968 року «Shades of Deep Purple».
  • Обробка сюїти входить до альбому «Konvergencie» 1971 року словацької групи «Collegium Musicum».
  • 2005 року духовий оркестр Мерліна Патерсона (Х'юстон, Техас, США) створив обробку «Шехеразади» для духових інструментів.

Джерела[ред.ред. код]