Шіва-пурана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Шива - пурана» - священний текст індуїзму на санскрите , одна з вісімнадцяти основних Пуран (званих «махапуранамі»). Згідно з «Ваявія - самгіті», спочатку «Шива - пурана» називалася «Шайво - пурану» і складалася з 12 самхиті 1 млн. шлок . Потім великий мудрець В'яса скоротив текст до 24000 шлок і передав «Шива - пурану» своєму учневі Ромахаршане ( Ломахаршане ) .

Існує кілька редакцій «Шива - пурани». У редакції , опублікованій видавництвом «Bangabasi Press» в 1907у в Калькутті , «Шива - пурана» складається з шести самхит  : Джнана - самхита , Відьешвара - самхита , Кайлаша - самхита , Санаткумара - самхита , Ваявія - самхита ( розділена на дві частини - Пурва - Бхага і Уттара - Бхага ) і Дхарма - самхита . Кожна з самхит розділена на глави ( звані адхьяя ) , загальна кількість яких становить 260 . В інших виданнях , « Шива - пурана » складалася з семи самхит . До « Шива - пуране » іноді також відносять п'ять інших самхит : Ішана - самхита , Ишвара- самхита , Сурья - самхита , Тіртхакшетрамахатмья - самхита і Манаві - самхита .

Харапрасад Шастрі згадує про збереженому манускрипті «Шива - пурани» з одного з Матхів міста Пурі в Оріссі . У цій редакції , «Шива - пурана» складається з двох основних частин: Пурва-канди і Уттара-канди. Пурва-Канда складається з 3270 шлок і 51 глав , написаних листом нагару , а Уттара-Канда складається з 45 глав на листі орія .

Див також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]