Яванський тигр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Яванський тигр
Відоме зображення яванського тигра 1938 року
Відоме зображення яванського тигра 1938 року
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Кішкоподібні (Feliformia)
Родина: Котові (Felidae)
Рід: Пантера (Panthera)
Вид: Тигр (Panthera tigris)
Підвид: Яванський тигр
Триноміальна назва
Panthera tigris sondaica
(Temminck, 1844)
Ареал яванського тигра
Ареал яванського тигра

Яванський тигр (Panthera tigris sondaica) — підвид тигрів, що мешкав на індонезійському острові Ява. Судячи з усього, цей підвид був знищений в 80-ті роки двадцятого століття через полювання та руйнування звичного середовища, але зникнення стало надзвичайно ймовірним, починаючи з 1950-х років, коли кількість тигрів на Яві скоротилась до 25 особин. Останнього яванського тигра бачили в природі в 1979 році. Є вірогідність існування деякої кількості тигрів на Західній Яві, але факти не підтвердженні.

Резерви Яванського тигра[ред.ред. код]

1950-і, на Яві залишилося 20-25 тигрів. Половина їх були у відомому «Ujong Kulon Wildlife Reserve», але 1960-і бачили всіх тигрів виключеними від цієї області, а також від «Baluran National Park». До 1972, кількість яванських тигрів знизилась до максимуму 7 в недавно сформованому «Meru Betiri Forest Reserve», і можливо 5 де-небудь у іншому місці. Meru Betiri міг зачинитися і розглядав останній шанс цього тигра для виживання. Проте, навіть коли оголосили про таку малу кількість цих тигрів, у 1979 залишилося тільки 3 тигра. Підтверджене свідоцтво, що цей тигр все ще живий не був вирішений з того часу. Точний час вимирання залишається невідомим, але ймовірно що це було в середині 1980-х.

Зовнішність[ред.ред. код]

Яванський тигр був дуже маленький порівняно з іншими. Самці мали вагу між 100 кг і 141 кг, в середньому 2,45 м в довжину. Самиці важили між 75 кг і 115 кг, в довжину були менші за самців.

Виявлення Яванського тигра[ред.ред. код]

Випадкові повідомлення про повернення ще декількох тигрів, які знайдені в східній Яві, де 30% сухопутної поверхні засаджені лісом. «Meru Betiri Forest Reserve» спеціально розміщений тут за для розшуку залишок Яванського тигра. Зараз цей парк під загрозою, після відкриття 80,000 одиниць золота в межах «Meru Betiri Forest Reserve», 3 компанії золотопромисловості хочуть відібрати землю.

Не зважаючи на можливе збереження, Яванський тигр був не в змозі вижити. Ймовірніше за все 'тигри', яких бачили, є леопардами які здалеку були схожі на тигрів.

У листопаді 2008, непізнане тіло жінки (скоріш за все гірського мандрівника) було знайдене в «Mount Merbabu National Park», центральній Яві, нібито померлої від нападу тигра. Сільські жителі, які виявили тіло, казали, ніби то бачили тигра поблизу.

Інше недавнє виявлення відбулося в «Magetan Regency», східній Яві, в січні 2009. Деякі сільські жителі бачили тигра з 2 кошенятами, які проходили від невеликої близькості до села, і аж до гори Лаву (Lawu). Ці новини дуже швидко поширились. Подальші дослідження місцевими органами влади, знайшли гарячі сліди деякої кількості в розташуванні. Проте, на той час, ті тварини вже пішли.

Джерела[ред.ред. код]

  1. Jackson, P. & Nowell, K. (2008). Panthera tigris ssp. sondaica. 2008 Червоний Список Міжнародного Союзу Охорони Природи. МСОП 2008. Переглянуто 6 January 2009.


Панда Це незавершена стаття з теріології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.