Японська вишня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Японська вишня
Сакура навесні
Сакура навесні
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
- Судинні (Tracheophyta)
- Насінні (Spermatophyta)
- Покритонасінні (Magnoliophyta)
- Еудікоти (Eudicots)
Підклас: Розиди (Rosids)
Порядок: Розоцвіті (Rosales)
Родина: Розові (Rosaceae)
Підродина: Мигдалеві (Amygdaloideae)
Рід: Слива (Prunus)
Підрід: Вишня (Cerasus)
Види
Ці види не створюють клади

Япо́нська ви́шня (лат. Prunus serrulata) або Са́кура (яп. 桜, さくら, МФА: [sakuɾa]) — загальна назва декоративних дерев підроду Вишень. Зазвичай позначає вишню дрібнопильчасту[1][2], що не плодоносять. В японській мові словом «сакура» позначають будь-яку вишню взагалі.

Короткі відомості[ред.ред. код]

Сакура — відомий символ Японії та японської культури. Японці здавна шанують цю рослину. З часів Мейдзі зображення сакури містяться на головних уборах учнів і військових, як показник рангу. В наш час[Коли?] використовується на гербах поліції та сили самооборони Японії. Крім того, сакура — традиційний символ жіночої молодості та краси.

Назви[ред.ред. код]

  • Вишня дрібнопильчата
  • Вишня японська
  • Вишня сакура

Сезон квіткування сакури[ред.ред. код]

Весняне квіткування сакури за урочистістю можна прирівняти до національного свята. Згідно з географічним розташуванням ця подія неодночасна, офіційно вважається що

Однак початок, закінчення і тривалість цвітіння залежить від температури та опадів. Регіональні відмінності дуже сприяють туризму, адже бажаючі помилуватися красою природи охоче подорожують з півдня на північ, забезпечуючи собі щонайменше тиждень естетичної насолоди. Ритуал споглядання квіток, прогулянка між квітучих дерев та вживання спеціального бенто на природі називається Ханамі. Дуже цінуються передостанні дні цвітіння, коли дерева ще рясно вкриті квітками, але пелюстки вже легко відділяються і літають навколо з вітерцем, що часто порівнюється з сніговою хуртовиною. Заради цього була навіть створена спеціальна служба повідомлення, яка за допомогою радіо то телебачення інформує, де і коли почалося цвітіння, скільки днів триває та чи спостерігається вже опадання.

Посадка сакури[ред.ред. код]

Цвітіння сакури відбувається навесні і триває приблизно тиждень. Для неї характерні відмінна переносимість умов міста, швидке зростання, світлолюбність і посухостійкість. Розмноження рослини відбувається внаслідок щеплення дикорослих - кореневими нащадками і насінням.

Якщо ви збираєтеся садити сакуру влітку, то найкраще для цього підійде розмноження рослини насінням. При цьому,насіння повинні бути тільки що зібрані і відмиті, але не просушені.При посадці навесні і восени, насіння рослини потрібно піддати стратифікації на всю зиму.

Одним з важливих чинників для вирощування сакури є правильно підібраний посадковий матеріал. Радимо купувати саджанці вишні мілкопильчастіої восени. У цей період відбувається природне опадання листя.Після покупки, саджанець потрібно зберігати в похилій прикопці і забезпечити захист від висихання і гризунів. Висадку сакури на постійне місце можна виробляти в квітні. Однак, необхідно дотримуватися схеми посадки:

  • 2х3 м для слаборослих сортів;
  • 3х3 для середньо- і сильнорослих;

Найкраще вибирати ділянки на схилі, де буде забезпечена хороша повітропроникність і ґрунтовий дренаж. Радимо не здійснювати посадку на південному схилі. Так як через різкий перепаду температур, взимку сакура може отримати опіки кори, а влітку рослина буде недостатньо зволожена.Також, велику роль для вирощування грає кислотність ґрунту. Найкращий варіант - нейтральна, або наближена до неї. Під посадку найкраще підійде середній або легкий суглинний ґрунт.

Фото[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. «Sakura». Webster's Third New International Dictionary, Unabridged. Merriam-Webster. 2002. http://unabridged.merriam-webster.com/cgi-bin/unabridged?va=sakura. Процитовано 2008-04-02. «JAPANESE FLOWERING CHERRY» 
  2. «Japanese flowering cherry». Webster's Third New International Dictionary, Unabridged. Merriam-Webster. 2002. http://unabridged.merriam-webster.com/cgi-bin/unabridged?book=Third&va=japanese+flowering+cherry. Процитовано 2008-04-02. «any of certain ornamental hybrid cherries developed in Japan chiefly from two species (Prunus serrulata and P. sieboldii) that bear a profusion of white or pink usually double and often fragrant flowers followed by small inedible fruit...» 


Листок дуба Це незавершена стаття з ботаніки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.