Японська перепілка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Японська перепілка
Japanese Quail.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Куроподібні (Galliformes)
Родина: Фазанові (Phasianidae)
Підродина: Куріпкові (Perdicinae)
Рід: Перепілка (Coturnix)
Вид: Японська перепілка
Біноміальна назва
Coturnix japonica
Temminck & Schlegel, 1849
Посилання
ITIS logo.jpg ITIS: 176013
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 93934
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Coturnix japonica

Японська перепілка (Coturnix japonica) — птах родини фазанових (Phasianidae), один з кількох десятків видів під загальною назвою перепілка.

Це перелітний птах, що розмножується в Маньчжурії, Примор'ї і північній Японії, а зимує в південній Японії, на Корейскому півострові і в південному Китаї.

Зовнішнім виглядом нагадує звичайну перепілку (Coturnix coturnix). Деякі зоологи вважають японську перепілку окремим видом, деякі — підвидом перепілки звичайної. На відміну від звичайної, японська перепілка віддає безсумнівну перевагу сирим заплавним лукам, уникаючи високотрав'я. Навесні вони нерідко зустрічаються на дуже сирих, майже болотистих луках разом з куликами, там де при ходьбі з ґрунту виступає вода. В природніх умовах японська перепілка набагато більш схильна до створення пар, ніж звичайна перепілка. Тому самці значно менш забіякуваті й менш крикливі. Самка японської перепілки за сезон встигає вивести 2-3 виводки.

Японські перепілки були одомашнені в Японії в кінці ХІХ  — на початку ХХ століття і є основним птахом на перепелиних фермах. Також вони є одним з найпоширеніших в якості модельного організму видів птахів, вони використовуються для аналізу мутаційного процесу, характеру спадковості деяких специфічних ознак та інших досліджень.