Японське ім'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Японське ім'я (яп. 人名 дзіммей?) в наші дні, як правило, складається з родового імені (прізвища), і наступного за ним особистого імені. Це дуже поширена практика для Східної та Південно-Східної Азії, в тому числі для китайської, корейської, в'єтнамської, тайської та деяких інших культур.

Імена зазвичай записуються за допомогою кандзі, які в різних випадках можуть мати безліч різних варіантів вимови.

Японська акторка Момої Харуко на Аніме Акспо 2007 року в Лос-Анджелесі; Її ім'я на картці написано за західним зразком (ім'я — прізвище); японською мовою її звуть 桃井 はるこ Momoi Haruko

Сучасні японські імена можна порівняти з іменами в багатьох інших культурах. У всіх японців є єдине прізвище та єдине ім'я без по батькові, за винятком японської імператорської родини, у членів якої немає прізвища.

В Японії спочатку йде прізвище, а потім ім'я. Водночас у західних мовах японські імена записуються у зворотному порядку ім'я — прізвище — згідно з з європейською традицією[1].

Імена в Японії часто створюють самостійно з наявних знаків, тому в країні є величезна кількість унікальних імен. Прізвища більш традиційні й найчастіше походять від топонімів. Імен в японській мові значно більше, ніж прізвищ. Чоловічі та жіночі імена різняться за рахунок характерних для них компонентів та структури. Читання японських власних назв — один з найскладніших елементів японської мови.

Примітки[ред.ред. код]

  1. «японські імена та японські прізвища» (ru). 22.10.2005. Процитовано 18.02.2011. 

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]