Я обслуговував англійського короля (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Я обслуговував англійського короля
Obsluhoval jsem anglického krále
Жанр комедія
Режисер Їржі Менцель
Продюсер Рудольф Біерманн (Rudolf Biermann)
Сценарист Їржі Менцель , за романом Богуміла Грабала
Композитор Aleš Březina
Тривалість  120 хв.
Мова  чеська
Країна  Чехія, Словаччина, Німеччина, Угорщина
Рік  2006
Кошторис  $49 000 000

Я обслуговував англійського короля (чеськ. Obsluhoval jsem anglického krále) — чеський кінофільм 2006 року за романом Богуміла Грабала. Режисер та сценаріст — Їржі Менцель. Фільм отримав нагороду Чеський Лев (Český lev) як найкраща кінострічка 2006 року.

Сюжет[ред.ред. код]

У 1960ті роки колишній офіціант Ян Дітє (Jan Dítě, dítě - чеською - дитя) виходить на волю, відбувши 15-річний термін ув'язнення. Йому передписують оселитися у Судетах, у колишньому німецькому селі, мешканці якого були депортовані по війні. У горах, майже насамоті, він згадує своє життя.

З дитинства він мріяв стати мільйонером. Працював у найпрестижнішому ресторані Праги. Перед війною закохався у німку, ідейну нацистку, і (попри слов'янське походження) одружився з нею. По війні мрія збулася — Дітє стає мільйонером і купує дорогий готель. Але доля сміється з нього: у 1948 у Чехословатчині відбувається комуністичний переворот, готель конфісковують, а власник опиняється за ґратами. Дітє розуміє примарність своїх мрій.

Живучи у колишній німецькій хаті, на природі, він знов і знов переживає найяскравіші моменти свого життя, намагаючись знайти його сенс…

Попри трагічність історичних подій — втрата незалежності, нацистська окупація, репресії, національна сегрегація — фільм знаходить точний баланс між тонкою іронією і людяністю.

Посилання[ред.ред. код]