Нейл Ґейман

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ґеймен Ніл Річард

Ніл Річард Ґеймен (англ. Neil Richerd Gaiman; 10 листопада 1960, Портчестер, Великобританія) — англійський письменник-фантаст.

Біографія[ред.ред. код]

Народився в місті Портчестер в 1960 році. Його батько був бізнесменом, мати працювала фармацевтом. Після закінчення школи в 1977 році Гейман відмовився від можливості одержати вищу освіту на користь журналістики. Однак пройшло шість років перш ніж його перша професійна публікація, інтерв'ю з Робертом Сілвербергом, була опублікована в англійському виданні журналу «Penthouse» у 1984 році. У травні того ж року вийшло перше оповідання автора — «Featherquest» надруковане у «Imagine».

Творчу діяльність він почав у 1983 році, захопився коміксами, і за два десятиліття став лідером в цьому жанрі, завоювавши всі мислимі вищі премії — не тільки англійські й американські, але також премії ще восьми країн. Одну із самих популярних його серій — про Піскову Людину — газета «The Los Angeles Times» назвала «кращим сучасним коміксом у світі».

У 1992 році письменник переїхав з Англії в Сполучені Штати.

Фантастику Геймен почав писати наприкінці 1980-х, дебютувавши оповіданням «У пошуках дівчини» (1985). З тих пір він опублікував близько двох сотень оповідань, кращі з яких ввійшли до збірки «Ангели і відвідування» (1994), «Дим і дзеркала» (1998) тощо. Оповідання «Кораліна» (2002) — дістало премію Британської асоціації фантастики. Серед фантастичних романів Геймена можна відзначити «Добрі ознаки» (1990, у співавторстві з Террі Пратчеттом), «Зоряний пил» (1997), нагороджений Міфопоетичною премією, і «Американські боги» (2000), який приніс письменникові «Г'юго», премію імені Брема Стокера, а в квітні 2002 і «Небюлу». Крім того, Геймен написав сценарій одного з епізодів популярного телесеріалу «Вавілон-5», довідковий том «Без паніки, офіційний довідник по Путівнику для подорожуючих Галактикою автостопом» до популярної серії Дугласа Адамса і ряд книг для дітей. Ще він захоплюється музикою і пише тексти пісень для англійських і американських гуртів.

Бібліографія[ред.ред. код]

Оповідання і повісті[ред.ред. код]

Спільні роботи[ред.ред. код]

Нагороди[ред.ред. код]