5'nizza

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
5'nizza (Пятница)
Основна інформація
Жанр регі, акусто-рок, реп-рок, фанк-рок, авторська пісня
Роки 2000 — До сьогодні
Країна Україна
Звідки Харків
Склад Андрій Запорожець Сергій Бабкін

5’nizza (читається як «Пя́тница» — російською мовою та «П'я́тниця» — українською) —це гурт із Харкова, що існував з 2000 по 2007 рік. Завдяки своєму незвичному підходу до вигадування та виконання музики, гурт здобув велику популярність у СНД, а також у країнах на кшталт Польщі та Болгарії.

За роки свого існування колектив записав два повноформатних студійних альбоми та багато пісень, які не були видані офіційно.

Історія[ред.ред. код]

Гурт виконує власні пісні, в яких змішуються такі стилі як регі, реп, фанк, рок, ска.

Переважну більшість пісень гурт виконує російською мовою, але деякі — українською. Разом з гуртом ТНМК співають пісню французською мовою En Automne.

В текстах пісень гурту є згадки про :

Співпраця[ред.ред. код]

  • У 2002 році гурт Танок на Майдані Конґо готував до видання збірку реміксів та рімейків ReФорматЦія. 5'nizza, для цього запису зробили свій кавер на пісню Зачекай (Зачекай (Варіації На Тему 5'Nizza Feat. Forgot-drumzz)
  • Двома роками пізніше тіж самі ТНМК видали макси-сингл "Вода/L'eau", на який потрапила пісня En Automne - франкомовний рімейк пісні Восени, виконаний разом з 5'Nizza. Згодом на цей трек був знятий кліп, в якому знялися Сан та Бабкін.
  • Андрій Запорожець брав участь у записі перших двох альбомів гурту Lюk. Свого часу ця співпраця з Саном допомогла Lюkам у їх просуванні на російський ринок.
  • На початку 2004 року був створений проект Bol'nizza. Він складався з учасників 5'nizza та їх друзів із Оркестру Че. Цей проект дав кілька концертів, але особливої уваги до себе не привернув і був розформований у тому ж році.
  • Разом із петербурзьким гуртом "Маркшейдер Кунст" був записаний трек "Куда", який так і не було видано. В інтернеті можна знайти лише невеличкі відрізки.

Склад[ред.ред. код]

Складається з двох учасників:

Дискографія[ред.ред. код]

Студійні альбоми[ред.ред. код]

Дата релізу Назва
2003 Анплаггед (неофіційний запис)
2003 Пятница
2005 О5

Бутлеги[ред.ред. код]

Дата релізу Назва
2008 Livenizza

Музичні відео[ред.ред. код]

  • Солдат (2003)
  • Jamaica (2003)
  • Забери (2005)

Джерела[ред.ред. код]