5G

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

5G (5-е покоління мобільних мереж або 5-го покоління бездротових систем) — назва, яку використовують в деяких наукових працях і проектах для позначення таких основних фаз мобільних телекомунікаційних стандартів після 4G стандартів.

Наразі, 5G не є офіційним терміном, використання для будь-якої конкретної специфікації або в будь-яких офіційних документів до опублікування телекомунікаційними компаніями або органами стандартизації, таких як 3GPP, WiMAX Forum і МСЕ-R. Новий стандарт-реліз наступний після 4G у розробці, органи зі стандартизації, але в цей час не розглядаються в якості нового мобільного покоління з реалізації і розгортання систем сумісних з 4G все ще триває.

Цілі[ред.ред. код]

5G основа телекомунікаційної мережі, а в ідеалі, рішення майбутніх проблем, які виникнуть на моделі 4G того, як стандарт вступить широке застосування.

Проектування[ред.ред. код]

Станом на 2013 рік вже проектуються мобільні мережі п'ятого покоління (5G), що обіцяють пропускну здатність в десятки разів більшу ніж в мережах 4G (наприклад LTE). Для високошвидкісної передачі даних пропонується використовувати міліметровий діапазон радіохвиль із частотою від 30 до 300 ГГц. Теоретично мобільні мережі п'ятого покоління дозволять передавати інформацію зі швидкістю до 10 Гбіт/с[1], що задовольнить будь-які сучасні потреби із завантаження контенту.

Тестування[ред.ред. код]

Компанія Samsung вже проводить експерименти з прототипом електронної системи по обміну даними зі швидкістю більше ніж 1 Гбіт/с між двома отримувачами, які рухаються зі швидкістю близько 8 км/год. Відстань при цьому становить приблизно 2 км прямої видимості.

Розгортання[ред.ред. код]

Очікується, що розгортання комерційних мобільних мереж п'ятого покоління може початися у 2020 році.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://www.osp.ru/cw/2012/03/13012745/ Гигабитное будущее беспроводной сети: Президент WiGig Alliance­ Али Садри о перспективах стандарта WiGig, «Computerworld Россия», № 03, 2012

Посилання[ред.ред. код]


Телекомунікації Це незавершена стаття про телекомунікації.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.