5G

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

5G (5-е покоління мобільних мереж або 5-го покоління бездротових систем) назва, яку використовують в деяких наукових працях і проектах для позначення таких основних фаз мобільних телекомунікаційних стандартів після 4G стандартів (як очікується, буде завершена приблизно між 2011 і 2013).

Наразі, 5G не є офіційним терміном, використання для будь-якої конкретної специфікації або в будь-яких офіційних документів до опублікування телекомунікаційними компаніями або органами стандартизації, таких як 3GPP, WiMAX Forum і МСЕ-R. Новий стандарт-реліз наступний після 4G у розробці, органи зі стандартизації, але в цей час не розглядаються в якості нового мобільного покоління з реалізації і розгортання систем сумісних з 4G все ще триває.

Цілі[ред.ред. код]

5G основа телекомунікаційної мережі, а в ідеалі, рішення майбутніх проблем, які виникнуть на моделі 4G того, як стандарт вступить широке застосування.

Проектування[ред.ред. код]

Станом на 2013 рік вже проектуються мобільні мережі п'ятого покоління (5G), що обіцяють пропускну здатність в десятки разів більшу ніж в мережах 4G (наприклад LTE). Для високошвидкісної передачі даних пропонується використовувати міліметровий діапазон радіохвиль із частотою від 3 до 300 ГГц. Теоретично мобільні мережі п'ятого покоління дозволять передавати інформацію зі швидкістю до 10 Гбіт/с, що задовольнить будь-які сучасні потреби по завантаженню контенту.

Тестування[ред.ред. код]

Компанія Samsung вже проводить експерименти з прототипом електронної системи по обміну даними зі швидкістю більше ніж 1 Гбіт/с між двома отримувачами, які рухаються зі швидкістю близько 8 км/год. Відстань при цьому становить приблизно 2 км прямої видимості.

Розгортання[ред.ред. код]

Очікується, що розгортання комерційних мобільних мереж п'ятого покоління може початися у 2020 році.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Телекомунікації Це незавершена стаття про телекомунікації.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.