Adobe

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Adobe Systems (Адобі Системс)
Тип Корпорація (NASDAQ: ADBE)
Заснування Сан Хосе 1982
Штаб-квартира Сан Хосе, Каліфорнія, США
Ключові особи Чарльз Ґещке, Засновник
Джон Варнок, Засновник
Брюс Чізен, CEO
Шантану Нараєн, Президент та COO
Галузь Програмування [1]
Співробітники ~5,200 (Січень 2006)
Сайт www.adobe.com/ua/

Adobe Systems, Адобі Системс, (від назви річки Адобі, що бігла позаду будинку засновника Джона Варнока.), (nasdaq-ADBE; lse-ABS) — американська компанія, що займається розробкого програмного забезпечення базована в Сан Хосе, Каліфорнія, що була заснована у грудні 1982-го року Джоном Варноком й Чарльзом Ґещке. Вони заснували компанію після того, як звільнилися з Xerox, де працювали над проектом Xerox PARC, щоб розвинути і почати продавати PostScript. Компанія Adobe зіграла визначну роль у революції комп'ютерних публікацій, коли Apple Computer проліцензувала PostScript для використання в принтері LaserWriter, що вийшов у 1985-му році.

Adobe придбала свого колишнього конкурента Macromedia у грудні 2005-го року.

На початку 2006-го року на Adobe працювало 5200 осіб, з яких приблизно 40% працюють у Сан Хосе. Adobe також має офіси у Сієтлі, Сан Франциско, Міннеаполісі, Ньютоні (Массачусетс) у США; Ноїда і Бангалор у Індії; у Оттаві у Канаді; Гамбург у Німеччині.

Історія[ред.ред. код]

Головний офіс у Сан-ХосеКремнієвій долині

Наступний продукт Adobe після PostScript були цифрові шрифти. Робота зі шрифтами продовжилася в 1996-му коли разом з Microsoft було анонсовано формат шрифтів OpenType, і у 2003-му Adobe завершила переведення шрифтів на OpenType.

В середині 80-их Adobe розпочала продаж Adobe Illustrator, програмного продукту, що дозволяв працювати із векторною графікою, для платформи Macintosh. Ілюстратор виріс з їх першої шрифтової програми. Додатково, він допоміг поширити лазерні принтери, що підтримували PostScript. Illustrator був кращим за рідну програму AppleMacDraw (стандартну графічну програму Macintosh).

Illustrator був кроком до флагмана компанії — Adobe Photoshop для Macintosh (для Windows Adobe Photoshop став доступним тільки з версії 2.7), що був анонсований у 1989 році. Програма була дуже якісною та стабільною, і Adobe, використовуючи вільні ресурси, активно просувала її на ринок, зрештою досягнувши успіху.

Щоправда, компанія допускала і помилки:

Ліцензійні виплати за PostScript допомогли компанії пережити важкі часи в кінці 80-их і на початку 90-их років і, як це сталося з Microsoft, спокійно розвивати свої програми і згодом скупити своїх конкурентів. Вийшовши на ринок Windows-застосунків, Adobe зустріла сильного конкурента Corel, що в той час розпочав війну з Microsoft, просуваючи свій WordPerfect (був придбаний у Novell), — продукт-конкурент Microsoft Word. Війна з Microsoft була програна і Adobe міцно закріпилася на ринку. У 1994-му році Adobe придбала компанію Aldus, що привело до появи програми Adobe PageMaker і графічного формату TIFF. У 1995 Adobe купує Frame Technologies з їх продуктом для створення технічної документації та великих інформаційно містких документів FrameMaker.

Останні зусилля Adobe сконцетровані на файловому форматі PDF (Portable Document Format). Продажі Adobe Acrobat були невеликі, але компанія продовжувала інвестувати гроші в цей формат, вбачаючи прибуток у майбутньому. Ці плани виправдалися і PDF формат став загальним у DTP застосунках.

18 квітня 2005-го року Adobe оголосила про придбання компанії Macromedia, що привело до зростання ціни компанії на ринку цінних паперів.

Програми[ред.ред. код]

Поточні Нещодавно придбані Програми, що зняті з виробництва

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Інформація[ред.ред. код]