Anheuser-Busch InBev

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Anheuser-Busch InBev N.V.
Тип публічна компанія
Лістинг на біржі NYSEBUD
Заснування 2008, сполученням компаній Anheuser-Busch та InBev
Штаб-квартира Левен, Бельгія
Територія діяльності міжнародна
Ключові особи Карлос Бріто (виконавчий директор)
Галузь броварство
Продукція пиво, безалкогольні напої
Валовий дохід 36,76 млрд дол. США (2009)[1]
Операційний прибуток 11,57 млрд дол. США (2009)[1]
Чистий прибуток 4,613 млрд дол. США (2009)[1]
Співробітники близько 116 тисяч (2009)[1]
Сайт www.ab-inbev.com

Anheuser-Busch InBev (AB InBev) — міжнародна пивоварна корпорація, найбільший у світі виробник пива. Утворена у формі публічної компанії зі штаб-квартирою в місті Левен, Бельгія.

Станом на кінець 2009 року виробничі потужності корпорації включали 140 заводів з виробництва пива та 13 заводів з виробництва безалкогольних напоїв[2]. Компанії належать майже 300 торговельних марок пива, у тому числі Budweiser, Stella Artois та Beck's, що мають статус світових, а також Leffe та Hoegaarden, які позиціонуються як міжнародні. Решта торговельних марок — регіональні та національні.

Історія[ред.ред. код]

Схема створення Anheuser-Busch InBev

Корпорацію було утворено 18 листопада 2008 року шляхом злиття компаній Anheuser-Busch (США) та бельгійсько-бразильської InBev, які на момент об'єднання займали відповідно третє та перше місце у світі за обсягами виробництва пива. Злиття відбулося шляхом викупу акцій Anheuser-Busch на загальну суму 52 мільярди доларів США.

У свою чергу InBev веде свою історію від 2004 року, у якому відбулося злиття бельгійської Interbrew, що володіла численними пивоварними активами в Європі, та бразильської AmBev, що контролювала значну частку пивного ринку Південної Америки. Обидві компанії, що об'єдналися у стурктурі InBev, були також порівняно новими, утвореними наприкінці XX століття злиттям декількох відповідно бельгійських та бразильських пивоварних компаній.

Об'єднана корпорація Anheuser-Busch InBev володіє виробничими підрозділами у 23 країнах світу, забезпечуючи працевлаштування близько 116 тисяч осіб. Управління регіональним активами корпорації здійснюється відповідно до географічної структури, яка включає шість операційних зон: Північна Америка, Латинська Америка (Північ), Латинська Америка (Південь), Західна Європа, Східна Європа, Азійсько-Тихоокеанський регіон. В межах кожної з цих зон функціонують регіональні компанії, які здійснюють операційне управління активами корпорації, зазвичай на національному рівні.

Корпорація також володіє 50% акцій лідера мексиканського пивного ринку компанії Grupo Modelo.

Акції корпорації Anheuser-Busch InBev торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі та на європейській біржі Euronext.

Anheuser-Busch InBev в Україні[ред.ред. код]

Докладніше у статті САН ІнБев Україна

В Україні Anheuser-Busch InBev представлена дочірньою компанією САН ІнБев Україна, через яку здійснюється операційне управління трьома виробничими підрозділами у формі безбалансових філій: пивкомбінатом «Десна» (Чернігів), пивзаводом «Рогань» (Харків) та пивзаводом «Янтар» (Миколаїв).

За результатами 2009 року обсяги реалізації продукції САН ІнБев Україна склали понад 104 мільйони декалітрів, що відповідає 39,8% обсягів українського ринку пива та робить Anheuser-Busch InBev лідером національного ринку[2].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б в г «Річний звіт 2009». Anheuser-Busch InBev. Архів оригіналу за 2012-07-28. Процитовано 2010-03-22.  (англ.)
  2. а б «Профіль компанії 2009». Anheuser-Busch InBev. Архів оригіналу за 2012-07-28. Процитовано 2010-03-22.  (англ.)

Посилання[ред.ред. код]