Ведмедиця кайя

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Arctia caja)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ведмедиця Кайя

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Надродина: Noctuoidea
Родина: Ведмедиці (Arctiidae)
Рід: Arctia
Вид: Ведмедиця Кайя
Arctia caja
Linnaeus, 1758
Посилання
Вікісховище: Arctia caja
EOL: 51859959
ITIS: 188662
NCBI: 289281

Ведмедиця Кайя (лат. Arctia caja) — метелик з родини ведмедиць (Arctiidae).

Розмах крил від 45 до 65 мм. Передні крила коричневі з білим малюнком (який інколи відсутній), задні — оранжеві з чорними плямами (в спокої передні крила прикривають задні). Яскраве забарвлення слугує для відлякування хижаків, оскільки, як і в більшості яскраво забарвлених комах, гемолімфа цього виду отруйна. Також забарвлення слугує для відлякування птахів: коли птах наближається до метелика, він розкриває крила, демонструючи яскраву задню пару. Доки птах отямлюється від різкої зміни, метелик встигає втекти.

Поширення і живлення[ред. | ред. код]

Ведмедиця Кайя поширена по всій Європі (на північ сягає Лапландії), в Азії та Північній Америці. Піднімається в гірські місцевості до 2000 м над рівнем моря. Полюбляє вологі місця, тому часто її можна зустріти в долинах річок, а також в садах та парках. Вид є нічним, і зазвичай його можна побачити лише коли він прилітає на світло. Гусениця з довгими волосками трапляється набагато частіше. Довжина до 60 мм. Якщо її потурбувати, вона прикидається мертвою. Живиться різноманітними рослинами, особливо часто трапляється на малині, чорниці, калині, жимолості, вересі і рокитнику.

Розмноження[ред. | ред. код]

У липні метелики відкладають яйця великими блакитнувато-білими групами на нижню сторону листків. Гусениці виходять у серпні. Вони зимують у ґрунті. Заляльковуються в червні-липні наступного року. Імаго виходять у липні-серпні.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]