AspectJ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

AspectJ є аспектно-орієнтоване розширення створеної в Xerox PARC для мови програмування Java. Вона доступна в Eclipse Foundation проектів з відкритим кодом, як окремо, так і інтегрований в Eclipse. AspectJ стала широко використовуватися де-факто як стандарт для АОП, підкреслюючи простоту і зручність використання для кінцевих користувачів. Вона використовує Java-подібний синтаксис і включає IDE інтеграції для відображення наскрізних структури з моменту її початкового публічного випуску в 2001 році.

Простий опис мови[ред.ред. код]

Всі діючі програми Java справедливі програми AspectJ, але AspectJ також дозволяє програмістам визначити спеціальні конструкції, звані аспектами. Аспекти можуть містити декілька сутностей не присутніх в стандартних класах:

  • inter-type declarations дозволяють додавати методи, поля, або інтерфейси для існуючих класів всередині аспект
  • pointcut - дозволяють програмісту вказати точки з'єднання (чітко визначені моменти у виконанні програми, як виклик методу, об'єкта примірника, або доступу до змінних). Всі pointcuts є виразами для визначення точки перетину. Вираз прийшов з кіно - коли дві (чи більше) сюжетні лінії розвиваються незалежно але в деякі моменти перетинаються - це підсилює драматичний ефект.
  • advice дозволяє програмісту вказати код для запуску на точку перетину(pointcut).