AspectJ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

AspectJ є аспектно-орієнтоване розширення створене в Xerox PARC для програмування мовою Java. Вона доступна в проекті Eclipse Foundation з відкритим кодом, як окремо, так і інтегрований з Eclipse. AspectJ стала широко використовуватися де-факто як стандарт для АОП, підкреслюючи простоту і зручність використання для кінцевих користувачів. Вона використовує Java-подібний синтаксис і включає IDE інтеграції для відображення наскрізних структур з моменту її початкового публічного випуску в 2001 році.

Опис мови[ред.ред. код]

Всі діючі програми Java справедливі програми AspectJ, але AspectJ також дозволяє програмістам визначити спеціальні конструкції, так звані аспектами. Аспекти можуть містити декілька особливостей не притаманних в стандартних класах:

  • inter-type declarations дозволяють додавати методи, поля, або інтерфейси для існуючих класів всередині аспекта
  • pointcut - дозволяють програмісту вказати точки з'єднання (чітко визначені моменти у виконанні програми, як виклик методу, об'єкта примірника, або доступу до змінних). Всі pointcuts є виразами для визначення точки перетину. Вираз прийшов з кіно - коли дві (чи більше) сюжетні лінії розвиваються незалежно але в деякі моменти перетинаються - це підсилює драматичний ефект.
  • advice дозволяє програмісту вказати код для запуску на точку перетину (pointcut).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]