Atya

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Atya
Atya gabonensis
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти( Eukarya)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Ракоподібні (Crustacea)
Клас: Вищі ракоподібні (Malacostraca)
Ряд: Десятиногі (Decapoda)
Підряд: Плеоцимати (Pleocyemata)
Інфраряд: Креветки (Caridea)
Родина: Атидові (Atyidae)
Рід: Atya
(Leach, 1815)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Atya
ITIS logo.jpg ITIS: 97267
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 454331
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Atya

Atya (Leach, 1815) — рід прісноводних креветок-фільтраторів родини Atyidae, що складається з 13 видів[1]. Розповсюджені від Антильських островів, вздовж узбережжя Атлантичного та Тихого океанів у Центральної та Південної Америки, а також у тропічних районах західної Африки[2].

Представники роду мають пігментоване тіло доволі великого, як для креветок, розміру, добре розвинені очі, рострум не стильно стиснутий з боків. Передній край панцира оздоблений антенами та птеригостоміальним шипом. Орбітальний шип відсутній. Тельсон дорослих особин містить від 5 до 9 шипів. Жгутикові часточки першого максілліпеда добре розвинені. Екзоподи на перейоподах відсутні[2].

Деякі з креветок роду Atya здобули популярність у акваріумістиці, наприклад особини виду Atya gabonensis[3] та Atya scabra[4]. Акваріумісти цінують ці види креветок-фільтраторів за яскраву зовнішність, легкість утримання та миролюбність — їх можна без проблем утримувати як з рибами різних розмірів, так і з меншими за них креветками. До того ж, особини Atya gabonensis є справжніми довгожителями — їх вік може сягати 8-10 років.

Види[ред.ред. код]

У різні часи до роду Atya належали ще понад 20 видів креветок, проте з часом їх було переведено до інших родів. У 1983 році Феннер Чейз, шляхом виділення двох представників Atya, що відрізнялися за довшою форма тельсона та наявність «масивних шпор» на третій парі перейоподів чоловічих особин, започаткував новий рід Atyopsis[5].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Sammy De Grave, N. Dean Pentcheff, Shane T. Ahyong та інші (2009). «A classification of living and fossil genera of decapod crustaceans». Raffles Bulletin of Zoology. Suppl. 21. с. 1–109. 
  2. а б Horton H. Hobbs, Jr. & C. W. Hart, Jr. (1982). «The shrimp genus Atya (Decapoda: Atyidae)». Smithsonian Contributions to Zoology 364. с. 143. 
  3. «Габонська креветка-фільтратор Atya gabonensis» (рос.). «Акваріумні креветки та раки». Процитовано 2013-04-16. 
  4. «Американська креветка-фільтратор Atya scabra» (рос.). «Акваріумні креветки та раки». Процитовано 2013-04-16. 
  5. Fenner A. Chace, Jr. (1983). «The Atya-like shrimps of the Indo-Pacific region (Decapoda: Atyidae)». Smithsonian Contributions to Zoology 384. с. 1–54. hdl: 10088/5472. 

Посилання[ред.ред. код]