Blue Origin

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Blue Origin — приватна аерокосмічна компанія, розташована у 40 км на північ від міста Ван-Хорн (англ. Van Horn), округ Калберсон (англ. Culberson County), штат Техас (англ. Texas), США.

Космодром розташовується на території ранчо, що належить Джефу Берозу. Загальна площа космодрому становить близько 165 тис. акрів (близько 668 км²), при цьому сама стартова зона займає всього 18 тис. акрів (близько 72 км²). Решту площі космодрому займає монтажний корпус, випробувальні стенди, тренувальний центр для комерційних пасажирів, посадкова зона і т. д.

Компанія Blue Origin, яку очолює засновник Amazon.com Джеф Бероз (англ. Jeff Beros), повідомляє дуже мало відомостей про хід робіт, і про технічні характеристики створюваного нею суборбітального корабля, що отримав назву New Shepard на честь Алана Шепарда, вчинила 15-хвилинний суборбітальний політ у травні 1961 року. Велика частина інформації про хід реалізації проекту стає відомою не від самої компанії, а з повідомлень американських державних органів, таких як Федеральне управлінняня цивільної авіації США (англ. Federal Aviation Administration - FAA).

Хронологія[ред.ред. код]

  • 13 січня 2005 Визначено місце для будівництва космодрому. Ним стала територія спеціально придбаного Джефом Берозом для цієї мети ранчо Корн Ранч (англ. Corn Ranch), розташованого за 40 км на північ від міста Ван-Хорн (англ. Van Horn), штат Техас (англ. Texas).
  • 13 листопада 2006 З нового космодрому Корн Ранч був проведений перший випробувальний запуск корабля Goddard (прототипу створюваного корабля New Shepard). Корабель стартував о 12:30 UTC (14:30 за київським часом) і досяг висоти близько 87 метрів. Політ тривав близько 25 секунд. Фото та відеоролик про випробування були викладені на сайті компанії тільки 2 січня 2007 року. Інших подробиць про випробування поки не повідомлялося.
  • 30 листопада 2006 За інформацією компанії, в період c 11 листопада по 2 грудня часу повинен був відбутися другий пуск корабля власної розробки. За деякими повідомленнями, 2 грудня двічі робилася спроба запуску, але він так і не відбувся. Причина скасування старту невідома.
  • 22 березня 2007 Відбувся другий випробувальний політ корабля Goddard. Будь-яка інформація про політ відсутня.
  • 19 квітня 2007 Відбувся третій випробувальний політ корабля Goddard. Будь-яка інформація про політ відсутня.
  • 21 червня 2007 В інтернеті з'явилися анонімні повідомлення про спробу проведення 21 червня ще одного випробувального польоту.

Космічний корабель[ред.ред. код]

Розроблювальний компанією 3-місний корабель New Shepard розрахований на здійснення вертикальних зльотів і посадок. Космічний апарат конічної форми має близько 15 метрів у висоту і 6 метрів у діаметрі біля основи. Апарат складається з двох модулів — двигунного відсіку і капсули екіпажу, в якій можуть знаходиться три і більше осіб.

Загальна маса палива — близько 54 тонн. Тяга двигунів, що працюють на концентрованої перекису водню і гасі, повинна скласти приблизно 100 тонн. За 110 сєкунд вони повинні підняти апарат на висоту 40 кілометрів, далі двигуни вимкнуться, а підйом продовжиться за інерцією.

Корабель повинен підніматися на висоту близько 100 кілометрів, після чого — переходити на посадкову траєкторію. Повторний запуск двигунів проводиться для посадки на космодром Корн Ранч (англ. Corn Ranch). Загальна тривалість польоту складе близько 10 хвилин. Інтервал між польотами повинен становити небільше тижня.

Передбачається, що створюваний корабель буде заснований на концепції розроблюваного компанією McDonnell Douglas багаторазового корабля з вертикальним злетом і посадкою Delta Clipper DC-XA.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]