Brent

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Brent (Brent Crude) - еталонна (маркерна) марка (сорт) нафти, видобута в Північному морі .

Назва сорту походить від однойменного родовища в Північному морі, відкритого в 1970 році. Слово Brent утворено від перших літер назв нафтоносних пластів - Broom , Rannoch , Etieve , Ness і Tarbat .

Фактично є сумішшю нафт, що добуваються на шельфових родовищах Brent , Oseberg і Forties між узбережжями Норвегії та Шотландії. Компоненти Oseberg і Forties були додані до цієї суміші тільки в 2002 році і з тих пір цей сорт нафти також називають BFO. Є однією з основних марок нафти, що торгуються на міжнародних нафтових біржах. Ціна нафти Brent з 1971 року є основою для ціноутворення близько 40% всіх світових сортів нафти, зокрема, російської нафти Urals. Саме тому цю марку називають «еталонною».

Суміш Brent класифікується як легка малосірчиста нафта, її щільність при 20°C бл. 825-828 кг / м ³ (38,6-39 градусів API), вміст сірки бл. 0.37%. Проте, за цими показниками вона поступається американській суміші WTI ( West Texas Intermediate ). Зазвичай ця нафта переробляється на північному заході Європи, але за сприятливої ​​цінової кон'юнктури, може доставлятися для переробки в США та Середземномор'ї.

Ціна нафти Brent зазвичай становила в середньому на 1 долар США / барель нижче ціни WTI і на 1 долар США / барель вище ціни так званої « корзини ОПЕК ». Однак у 2007 році цей паритет змінився і нафта Brent торгується з премією до WTI.

Див. також[ред.ред. код]