Colobus vellerosus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Colobus vellerosus

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Colobus
Вид: C. vellerosus
Colobus vellerosus
(I. Geoffroy, 1834)

Посилання
Вікісховище: Colobus vellerosus
Віківиди: Colobus vellerosus
EOL: 4453791
ITIS: 944229
МСОП: 5146
NCBI: 378195

Colobus vellerosus (Колобус ведмежий) — вид приматів з роду Colobus родини мавпові.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина голови й тіла самців: 61-64 см, довжина голови й тіла самиці: 61-66 см, довжина хвоста: 75-81 см, вага самців: 9,9 кг, вага самиць: 8.3 кг. Це стрункі, з довгими хвостами примати. Хутро в основному чорного кольору, він має білі плями на стегнах і біле волосся навколо обличчя. Хвіст також білий і, на відміну від інших членів роду без китиці.

Поширення[ред. | ред. код]

Країни проживання: Бенін; Кот-д'Івуар; Гана; Нігерія; Того. Знайдений у рівнинних тропічних лісах і галерейних лісах і далеко на північ, до лісово-саванової зони.

Стиль життя[ред. | ред. код]

Ці примати є денними і деревними, вони зазвичай проводять свій час у верхівках дерев. Вони живуть у невеликих групах, які складаються з одного самця, кількох самиць і потомства. Вони є територіальними, самці демонструють територіальність гучним ревом в основному вранці. Зріле листя та насіння складають основну складову раціону, меншою мірою, вони також їдять фрукти і молоде листя. Багатокамерний шлунок допомагає їм при харчуванні. Відомі хижаки: Stephanoaetus coronatus, Panthera pardus, Homo sapiens.

Після приблизно 5—6 місяців вагітності, самиця народжує зазвичай одне дитинча, воно спочатку білого кольору. Самиці стають статевозрілими у 4 роки і самці у 6 років.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Цей вид перебуває під загрозою в першу чергу через полювання і в другу чергу через втрату середовища проживання. Цей вид включений до класу А Африканської конвенції, і Додатку II СІТЕС. Відомий з кількох охоронних територій.

Посилання[ред. | ред. код]